. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Modul pro hlasové ovládání
1. března 2010 - 9:16 | Pandatron | Modul pro hlasové ovládání | Komentářů: 3  

Modul pro hlasové ovládání

Společnost VeeaR, známý producent inteligentních řešení, přichází na trh s modulem pro hlasové ovládání. VRbot je levné a snadno použitelné řešení do libovolné aplikace.

Modul VRbot, nabízený společností Tigal tvoří levné řešení pro rozpoznání hlasu a mluvených povelů. Modul s rozměry 24 x 45 mm je navržen tak, aby snadným způsobem rozšířil robotické a jiné aplikace o možnost hlasového ovládání.


Obr. 1: Sada VRbot včetně kablíků a mikrofonu

Přímo z výroby je VRbot dodáván s 26 předprogramovanými povely v jazycích jako je angličtina, němčina, italština a japonština. Další jazyky budou dostupné v průběhu času. S jejich pomocí je k dispozici základní sada povelů pro řízení pohybu robota. Přímo a bez dalšího programování je tak možné použití modulu ve stále častěji oblíbenějších projektech označovaných jako Robonova-I a Robozak.

V případě, že připravené povely nevyhoví, je možné do modulu zadat až 32 uživatelských povelů v libovolném jazyce. K tomu je k dispozici kompletní softwarová a uživatelská podpora včetně intuitivní Windows GUI aplikace. K jednotlivým povelům je následně možné přiřadit libovolné povely a příkazy, které umožní použití modulů i v hotových aplikacích.


Obr. 2: Základní aplikační schéma modulu VRbot využívá klasický UART TTL

Dále jsou dostupné šablony RoboBASIC, poskytující snadný způsob přizpůsobení robota na různé hlasové povely.

Použití modulu VRbot však rozhodně není omezeno pouze na robotiku. Jednoduchou a efektivní implementací lze zajistit schopnost hlasového ovládání pro širokou škálu dalších platforem, které obsahují volný UART v TTL úrovních. Případně jsou schopny asynchronní sériový interface emulovat. Spojení je tak možné prakticky s libovolnými obvody a prvky, jako je Arduino, PIC, ATmega, ARM apod.

Vlastní modul je zcela autonomní a integruje všechny potřebné prvky včetně analogově/digitálního převodníku s citlivých zesilovačem pro připojení mikrofonu, řídicí mikrokontrolér i paměť pro jednotlivé povely. Konfigurace je možná prostřednictvím počítače a volně dostupného software, čímž je k dispozici maximálně kompaktní a dostatečně robustní řešení pro hlasové ovládání.Obr. 3: Rozměry, rozložení pinů a základní technické parametry

Zákazníkům je navíc k dispozici veškerá možná dokumentace, týkající se implementovaného komunikačního protokolu. Spolu s modulem VRbot je dále dodáván i napájecí kabel, datový kabel a mikrofon. Ten je k modulu připojován prostřednictvím krátkého kablíku, který umožňuje jeho umístění na dobře ozvučené místo, mimo hlavní modul.

Jelikož se jedná o poměrně revoluční a především snadno dostupné řešení hlasového ovládání pro libovolné herní, spotřební i průmyslové aplikace, je již na internetu k dispozici celá řada dalších zdrojů informací. Kromě řady demonstračních videí jsou k dispozici ukázkové zdrojové kódy pro použití modulů VRbot ve spojení s prvky Robonova, POPbot, Arduino USB Board a Mikroelektronika EasyPIC5 vývojovou deskou. Samozřejmostí jsou poté zdrojové kódy pro samostatné mikrokontroléry.

Na následujícím videoklipu je zachycen celý průběh instalace a konfigurace modulu, včetně praktické ukázky hlasového ovládání pohybů kitu robota Robonova-I.

Veškerá základní dokumentace, softwarové nástroje i ukázkové videoklipy jsou volně dostupné na webových stránkách VeeaR. Základní kusová cena modulů je 39 EUR.

Odkazy & Download:
Domovská stránka VeeaR
Domovská stránka TIGAL - Smart Solutions for Electronics
VRbot - Voice Recognition Module
VRbot - Speech recognition module for robots
Kity Robonova

Quick Start Guide
Datasheet
VRbot GUI 1.1.3 (ZIP - 282 KB)
VRbot serial protocolGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (3):

Zobrazit starší 30 dnů (3)...

host
3. Dne 02. 03. 2010 v 13:23 zaslal host
Bez titulku
Jak zde udělat nezávislost na mluvčím ?


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
WiFi moduly WizFi250-H
WiFi moduly WizFi250 přinášejí snadné a rychlé připojení libovolné aplikace do internetu, nebo vytvoření vlastního AP.
Skladem od 640 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007