. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
GPS antény pro mobilní aplikace
2. března 2010 - 7:42 | Pandatron | GPS antény pro mobilní aplikace | Komentářů: 0  

GPS antény pro mobilní aplikace

GPS antény přicházejí v kompaktním provedení, podporujícím vývoj miniaturních zařízení, jako jsou mobilní telefony, smartphony a přenosné navigační přístroje.

Taiyo Yuden, Schaumburg, uvádí na trh nejnovější RadiEdge GPS anténu, prezentující průmyslově nejnižší rozměry na trhu. AH316M157501 s rozměry pouhých 3,2 x 1,6 x 0,5 mm dosahuje přibližně 87 % objemu a dokonce jen 67 % výšky předchozího typu s označením AF816M157502 (8,0 x 1,6 x 1,6 mm).

AH316M157501 s nejmenší osazenou plochou je určena na podporu rozvoje malých a tenkých zařízení se systémem navigace GPS. Produkt je určen například pro použití v mobilních telefonech, smartphonech či přenosných navigačních aplikacích (PND), jakož i ke zlepšení flexibility umístění antény v dalších zařízeních.

Popularita a poptávka po navigačních systémech GPS v mobilních telefonech a smartphonech rychle roste. V případě navigačních systémů pro automobily jsou vlastnosti a rozměry často bezpředmětné, neboť je na jejich umístění dostatek prostoru, získaného ať již rozměrným displejem přístroje, nebo odnímatelným prvkem. Avšak mobilní, často mnohem štíhlejší GPS zařízení, vyžadují velmi malé a tenké antény. Další překážkou v těchto zařízeních je umístění ruky a postavení prstů, které mohou tvořit výrazný útlum již i tak velmi slabých signálů. Z toho důvodu je velmi kritická poloha umístění antény v horní části krytu zařízení. Zatímco běžné produkty antén pro GPS navigační systémy jsou často velmi omezené, AH316M157501 firmy Taiyo Yuden umožňuje mnohem větší flexibilitu a tím i dosažení až řádově lepších výsledků.

Taiyo Yuden AH316M157501 jsou v současné době dostupné i v produkčním objemu. Vzorová kusová cena je stanovena na 3.00 USD.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů
Notice for TAIYO YUDEN productsGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Vývojový kit MEGA48X
Levnější varianta univerzálního vývojového kitu s obvodem ATmega48 společnosti ATMEL je vhodná jak pro začátečníky, tak i profesionály.
Skladem od 545 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007