. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
STM8S-Discovery - dostupný vývojový kit STM
3. března 2010 - 7:24 | Pandatron | STM8S-Discovery - dostupný vývojový kit STM | Komentářů: 5  

STM8S-Discovery - dostupný vývojový kit STM

STM8S-Discovery Kit firmy STMicroelectronics je snadno dostupné řešení pro seznámení i základní vývoj aplikací pro širokou škálu zájemců. Jeho základem je mikrokontrolér typu STM8S105.

STM8S-Discovery je levný, snadno dostupný vývojový kit od firmy STMicroelectronics. Jeho základem je 8-bitový mikrokontrolér typu STM8S105 s bohatou výbavou a řadou periferií. Na kitu je dále přítomen USB interface / programátor, dotykový senzor, vývojová plocha a další prvky.


Obr. 1: STM8S-Discovery

Základní vlastnosti STMicroelectronics STM8S-Discovery Kit:

 • Mikrokontrolér STM8S105C6T6 s 32 KB Flash, 2 KB RAM a 1 KB EEPROM
 • Jednoduché napájecí z USB portu
 • Volitelné napětí 5 V nebo 3,3 V pro vaši aplikaci
 • Rozšířený STLink pro STM8S
 • USB rozhraní pro programování a ladění
 • Podpora ladění SWIM
 • Kapacitní dotykový senzor
 • Uživatelská LED
 • Rozšiřující headery pro všechny I/O piny
 • Vývojová plocha pro vytvoření jednoduché uživatelské aplikace
 • Velmi nízká cena nepřekračuje 5 EUR

STM8S-Discovery Kit od STMicroelectronics je tím nejlevnějším a zároveň nejrychlejším způsobem, jak poznat obvody řady STM8S. Navíc umožňuje i přímou tvorbu, návrh a ladění vlastních aplikací s možností jednoduchého programování. STM8S-Discovery je tak rychle použitelný seznamovací kit s obvodem STM8S105C6T6.


Obr. 2: Vnitřní blokové schéma obvodu STM8S105

Součástí STM8S-Discovery je integrovaný USB debugger typu ST-LINK, kapacitní dotykový senzor, uživatelská LED, vývojová plocha a řada dalších prvků, které vám pomohou odhalit funkce moderních obvodů řady STM8 STMicroelectronics.


Obr. 3: Blokové schéma STM8S-Discovery a rozmístění jednotlivých prvků

STM8S-Discovery Kit stačí po rozbalení připojit počítači prostřednictvím standardního USB kabelu a spustit volně dostupné vývojové prostředí - IDE. Osazený mikrokontrolér je již z výroby předprogramován jednoduchou aplikací, umožňující pomocí dotykového senzoru ovládání rychlosti blikání integrované uživatelské LED. Zároveň USB debugger obsahuje USB Mass Storage zařízení, tedy flash disk s připravenými HTML soubory odkazujícími na potřebné informace na webových stránkách výrobce. Po připojení kitu / programátoru k počítači tak nejsou vyžadovány žádné speciální ovladače.


Obr. 4: Obsah virtuálního USB Mass Storage v kitu

Jakmile je po připojení kitu spuštěno volně dostupné vývojové prostředí, je spuštěn debugger, který ihned a real-time zobrazí spuštěný kód. Pro první seznámení se s architekturou STM8 je k dispozici řada ukázkových a bohatě komentovaných jednoduchých projektů, zdrojových souborů i samostatných funkcí. Jejich dostupnost umožňuje opakovatelné a rychlé vyžití základních funkcí bez potřeby jejich nového psaní.

STM8S-Discovery Kit firmy STMicroelectronics je snadno dostupné řešení pro seznámení i základní vývoj aplikací pro širokou škálu zájemců. Kit je tak schopen uspokojit požadavky zájemcům, studentům i otřelým vývojářům, kteří se s architekturou obvodů STM8 teprve seznamují.


Obr. 5: STM8S105C6T6 a vývojová plocha

Dostupnost a cena:
Uvedený kit STM8S-Discovery je dostupný u firmy STMicroelectronics a všech níže uvedených distributorů. Dále je dostupný například u firmy Farnell v kusové ceně 4.93 EUR či zcela zdarma na veletrhu embedded world 2010.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů

STM8S-Discovery Kit
Informace o obvodu STM8S105C6GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (5):

Zobrazit starší 30 dnů (5)...

host
5. Dne 14. 04. 2010 v 20:26 zaslal host
Sedlajda
Už je nás více kdo to má a bude se snažit si stím hrát


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
USB teploměr a vlhkoměr
Digitální USB teploměr a vlhkoměr s možností připojení externího čidla, funkcí termostatu se zasíláním e-mailu i přenosem dat na webový server.
Skladem od 600 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007