. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Low-power MCU Value Line od 25 centů
4. března 2010 - 8:03 | Pandatron | Low-power MCU Value Line od 25 centů | Komentářů: 1  

Low-power MCU Value Line od 25 centů

Nabídka stovky nových MCU zajistí vynikající výkony a prvotřídní, extrémně nízkou spotřebu pro celou řadu aplikací, včetně bezpečnostních systémů, zabezpečovací techniky nebo dotykového ovládání.

S vědomím závazku, řešit neustále rostoucí požadavky na dosahované výkony i účinnost 8bitových systémů, rozšiřuje Texas Instruments Incorporated (TI) dnešním dnem svou nabídku o mikrokontroléry (MCU) řady MSP430 Value Line, nabízející vynikající technické parametry 16bitových MCU s prvotřídní, extrémně nízkou výkonovou spotřebou za naprosto minimální ceny 8bitových MCU.


Obr. 1: Získejte vynikající výkon 16bitových mikrokontrolérů za cenu 8bitových

Základní vlastnosti a výhody řady Value Line:

  • Až 10x větší výkon, zahrnující skutečné 16 MIPS operace, a také o 50 procent větší hustota kódu zajišťují větší prostor pro použité funkce než levná řešení s 8bitovými MCU.
  • Pět režimů s velmi malým pohotovostním odběrem 0.4 µA a probuzením za méně než 1 mikrosekundu zajistí ve srovnání s 8bitovým řešením 10x delší provoz.
  • Integrované inteligentní periférie, jako např. 10bitové A/D převodníky, UART, komparátor nebo sériová komunikace, nezatěžují CPU a zajišťují tak ještě větší účinnost.
  • Prvních 27 obvodů MSP430G2xx lze objednat již nyní, přičemž nabídnou až 2 KB Flash a 128 B RAM. Připravované struktury se přitom mohou pochlubit až 16 KB Flash a 512 B RAM.
  • Integrované vývojové prostředí s nástroji již od $20 zajišťuje plnou kompatibilitu v rámci platformy MSP430.
  • Nabídka MCU Value Line rovněž zahrnuje I/O, přizpůsobené pro kapacitní dotykové ovládání a podporuje tak levnou implementaci dotykových funkcí.

S náklady, začínajícími již na 25 centech, může řada Value Line zaručit vývojářům 8bitových systémů okamžitý konec kompromisů v otázce výkonu, účinnosti nebo rozšiřitelnosti z titulu samotné ceny. Nabídka zahrnuje více než stovku MCU, které spatří světlo světa v průběhu následujících 15 měsíců. V takovém rozsahu pak rozhodně není problém vybrat ideální řešení s ohledem na požadovanou paměť, periférie nebo zapouzdření.

Nové obvody MSP430G2xx vykazují kódovou kompatibilitu napříč platformou MCU MSP430 a umožňují tak jednoduchou migraci kódu včetně aktualizací pro struktury vyšší kategorie, budou – li požadavky na danou aplikaci dále narůstat.


Obr. 2: Srovnání ADC10 s DTC obvodů MSP430G2 a klasických ADC levných 8bitových mikrokontrolérů

Nové MCU jsou rovněž podporovány jednoduše použitelnými nástroji TI pro rodinu obvodů MSP430, volně dostupným softwarem a širokou sítí podpory třetích stran, což vhodně nahrává rychlejšímu uvedení celé řady nových, cenově přijatelných produktů, mezi něž patří i bezpečnostní systémy, zabezpečovací technika nebo dotykové ovládání.

Více než 100 nových obvodů:
Nabídka více než stovky nových, levných MCU zajistí vynikající technické parametry a prvotřídní nízkopříkonové možnosti pro celou řadu aplikací, mezi něž patří např. bezpečnostní systémy, zabezpečovací technika nebo dotykové ovládání. Obvody MSP430 Value Line jednoduše čekají na svou příležitost.


Obr. 3: Více než 100 nových obvodů

Cena a dostupnost:
Nové MCU MSP430G2xx vychází při odběru 100 000 ks na 0.25 USD až 0.50 USD. Vzorky lze objednat již nyní na www.ti.com/430value_estore-pr. Více než stovka obvodů pak bude představena do konce první poloviny roku 2011. Více informací o MCU MSP430G2xx Value Line od TI získáte na www.ti.com/430value-prcz.


Obr. 4: Více než 100 nových obvodů

Široká nabídka MCU a software od TI:
TI nabízí největší výběr pro aplikace, řízené mikrokontroléry, zahrnující MCU MSP430 s extrémně malou spotřebou, určené pro všeobecné použití, 32bitové MCU Stellaris®, založené na Cortex™-M3 nebo také vysoce výkonné MCU TMS320C2000™ pro řízení v reálném čase. Využitím ucelené nabídky softwarových a hardwarových nástrojů od TI, rozšířených nástrojů třetích stran nebo technické podpory se výrazně zkrátí doba, potřebná k uvedení nového výrobku na trh.

Odkazy & Download:
Domovská stránka firmy Texas Instruments
Domovská stránka firmy Texas Instruments v českém jazyce
Přehled distributorů

Produktová stránka MCU MSP430G2xx
Portfolio mikrokontrolérů TI
eStore TI
Síť spolupracujících firem v rámci MSP430 od TI
Nástroje pro MSP430GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (1):

Zobrazit starší 30 dnů (1)...

host
1. Dne 04. 03. 2010 v 14:12 zaslal host
Bez titulku
To ADC10 s DTC vypadá zajímavě...


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PGSM-M10: GSM/GPRS modul s M10
Čtyřpásmový GSM/GPRS modul s M10 firmy QUECTEL a podporou SMS, MMS, GPRS Class 12, TCP/IP, FTP a dalších.
Skladem od 690 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007