. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Vývoj na trhu analogových čipů
4. března 2010 - 10:24 | Pandatron | Vývoj na trhu analogových čipů   verze pro tisk

Vývoj na trhu analogových čipů

Po nedávné zprávě Svět zasáhne křemíkový boom tu máme další pozitivní prognózu. Tentokráte od Databeans Inc., jejichž zpráva se opírá o současný vývoj trhu v oblasti analogových čipů.

Po celosvětovém omezení výroby a tím i produkce polovodičových prvků v roce 2009, je obecný trh s analogovými čipy připraven na rekordní růst. V důsledku normalizace zásob i rostoucí poptávky je tak nyní předpokládán až 15% růst, dosahující miliardy vyprodukovaných kusů v roce 2010. V závislosti na průzkumech trhu tak ve své zprávě uvádí Databeans Inc.

Pořadí pěti největších dodavatelů analogových integrovaných obvodů se od let 2008 - 2009 prakticky nezměnil, i když čtyři z pěti největších producentů ztratili část podílu na trhu. Pouze společnost Texas Instruments, současný lídr trhu, dokázala v uplynulém roce svůj podíl naopak zvýšit. V roce 2009 se její podíl na trhu pohyboval téměř na 19% z necelých 18% v roce 2008.

Databeans Inc. odhaduje, že společnost Texas Instruments získá v blízké budoucnosti významný podíl na všech čtyřech segmentech pro všeobecné použití, jako jsou analogové zesilovače, rozhraní, napájecí a datové převodníky. Nyní je Texas Instruments předním dodavatelem v oblasti zesilovačů, rozhraní a napájení, zatímco Analog Devices nadále dominuje v oblasti datových převodníků.

Také společnost ON Semiconductor si v podílu na trhu polepšila a díky růstu obsadila již sedmou pozici. Stejně tak Richtek, společnost zaměřující se na produkty rodiny power management v uplynulém roce posílila a poprvé v historii se dostala do skupiny Top 10.

Více informací na: http://www.databeans.net/newsletters.phpGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007