. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
ABB pomáhá chránit data společnosti Weta Digital, tvůrce filmového hitu Avatar

ABB pomáhá chránit data společnosti Weta Digital, tvůrce filmového hitu Avatar

Jedinečná kompaktní a energeticky efektivní technologie společnosti ABB pomáhá chránit nové mezinárodně oceněné superpočítačové středisko společnosti Weta Digital před ničivými účinky kolísání elektrické sítě. Weta Digital je novozélandská společnost pro výrobu digitálních triků a tvůrce filmu Avatar a dalších filmových hitů.

Datové středisko s vysokou hustotou dat Weta Digital bylo uvedeno do provozu v roce 2008 a nedávno získalo mezinárodní ocenění za konstrukci. Ve srovnání s podobnými zařízeními středisko spotřebuje pouze 60 % energie a má jen čtvrtinové rozměry.

Dva aktivní regulátory napětí ABB AVC2, které chrání celé zařízení před potenciálními ničivými účinky poklesů a nárazů napětí, si vysloužily zvláštní zmínku v odůvodnění ocenění. Přispívají totiž k úsporám energie o 4 %.

Weta Digital je jedna z nejúspěnějších trikových společností ve filmovém průmyslu. Mezi její četné a působivé úspěchy patří nejnovější filmový hit Avatar, který, podle časopisu Time, zatím utržil více než 2,4 miliardy dolarů.

Asi 60 % filmu Avatar je vyrobeno na počítači. K tomu jsou potřebné obrovské počítačové procesorové a datové zdroje. Ty zase vyžadují obrovské objemy elektřiny na napájení serverů a chladicích systémů, které chrání 4000 serverů a 40 000 procesorů centra před přehřátím.

Společnost Weta Digital si řešení od ABB zvolila na základě doporučení od hlavního konstrukčního konzultanta, Richarda Snowa ze společnosti Intellex. Ke srovnání aktivních regulátorů napětí (AVC) s alternativní instalací velkého počtu záložních zdrojů napětí (UPS), Snow uvedl:

„Při systémové efektivnosti blížící se 99 % se [s AVC] dosáhlo významných úspor energie v porovnání s alternativou UPS, kde bychom přinejlepším dosáhli efektivnosti kolem 95 %. Díky našemu zvolenému přístupu může Weta dosáhnout velmi výrazných úspor energie.“

AVC jsou nejen efektivnější, ale také jim stačí pouhý zlomek plochy, kterou vyžaduje řešení s UPS. Nepotřebují intenzivní údržbu jako UPS a mají podstatně delší životnost než přibližně pět let u baterií UPS.

Aktivní regulátor napětí AVC2 je invertorový systém, který chrání citlivá průmyslová a komerční zařízení před kolísáním napětí. Jedná se o inovaci společnosti ABB a zajišťuje rychlou a přesnou korekci poklesů i nárazů napětí, a také nepřetržitou regulaci napětí a kompenzaci napětí při zatížení.

ABB (www.abb.cz) je přední světovou firmou působící v oblasti energetiky a automatizace. Umožňuje zákazníkům ze sféry průmyslu a výroby a distribuce energií zlepšit jejich výkonnost při současném snížení dopadu jejich činností na životní prostředí. ABB má kolem 120 000 zaměstnanců ve více než 100 zemích světa. V České republice působí na osmi lokalitách a zaměstnává téměř 2700 lidí.

Odkazy & Download:
Domovská stránka ABB v České republice
ABB pomáhá chránit data společnosti Weta Digital, tvůrce filmového hitu Avatar
Výsledky za 4. čtvrtletí: výrazná realizace, odolné portfolioGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
WiFi moduly WizFi250-H
WiFi moduly WizFi250 přinášejí snadné a rychlé připojení libovolné aplikace do internetu, nebo vytvoření vlastního AP.
Skladem od 640 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007