. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Microchip rozšiřuje portfolio Low-Power MCU
5. března 2010 - 9:35 | Pandatron | Microchip rozšiřuje portfolio Low-Power MCU | Komentářů: 0  

Microchip rozšiřuje portfolio Low-Power MCU

Microchip představil nové zástupce 8-bitových low-power mikrokontrolérů PIC s bohatou výbavou dostupných periferií a spotřebou nižším než 50 µA/MHz.

Microchip Technology Inc., přední dodavatel mikrokontrolérů a analogových obvodů, včera představil několik nových 8-bitových low-power mikrokontrolérů PIC s bohatou výbavou dostupných periferií. Nové MCU však především vynikají svým aktivním proudem nižším než 50 µA/MHz a spotřebou v režimu spánku nepřekračující hodnotu 20 nA.


Obr. 1: Blokový diagram PIC12F1822

Mikrokontroléry Microchip PIC12F182X rozšiřují Enhanced Mid-range 8-bit core produktovou řadu 8-pinových obvodů. Navíc integrují technologii mTouch™, určenou pro řízení kapacitních dotykových snímačů i základní komunikační rozhraní. Naproti tomu obvody PIC16F19XX obsahují širokou škálu přídavných prvků, jako je modul mTouch, LCD driver, řadu komunikačních rozhraní i modul pulsně-šířkové modulace (PWM).


Obr. 2: Blokový diagram PIC16F182X

Uvedené obvody patří do skupiny general-purpose MCU, určené pro všeobecné použití. Velmi vhodné jsou pro nasazení v aplikacích a zařízeních spotřební elektroniky, automobilových, případně i průmyslových systémů.

Integrovaná technologie nanoWatt XLP zajišťuje snadné použití mikrokontrolérů v bateriově napájených aplikacích. Díky extrémně nízkému příkonu v aktivním stavu je možné dosáhnout výrazně lepší energetické účinnosti a hodnot, které není možné v současné době jednoduše zajistit. Enhanced Mid-range 8-bit architecture firmy Microchip navíc zajišťuje až o 50 % vyšší výkon a 14 nových instrukcí, díky nimž je možné do obvodu dostat až o 40 % více kódu, než do předchozí generace 8-bitových MCU řady PIC16.


Obr. 3: Blokový diagram PIC16F193X/194X

Obvody PIC1XF182X obsahují duální I2C/SPI rozhraní, více PWM kanálů s nezávislou časovou základnou, DSM (Data Signal Modulator) a další periferie, které konstruktérům umožňují zkombinovat mnoho funkcí do jediného mikrokontroléru. PIC16F19XX poskytují až 28 KB programové paměti flash i mnoho zdokonalení v základních funkcích obvodu. Integrovaný modul LCD řadiče podporuje až 184 segmentů a poskytuje nízkopříkonový režim pro zvýšení účinnosti systému. MCU také obsahují až 5 kanálů PWM s nezávislým zdrojem hodinového signálu, pro ovládání různých typů motorů a jiných periferií.

Základní vlastnosti:

Dostupnost a cena:
Obvody MCU PIC1XF182X a PIC16F19XX jsou dostupné v DFN, PDIP, QFN, SOIC, TQFP, TSSOP a UQFN provedení v různých velikostech od 8- do 64-pinů. Obvody jsou dostupné v cenách od 0.69 USD do 1.74 USD při 10 000 ks.


Obr. 4: PICDEM™ Lab Development Kit

Pro více informací kontaktujte prosím zástupce společnosti Microchip nebo některého z autorizovaných distributorů, nebo navštivte webové stránky http://www.microchip.com/get/Q9LC.

Odkazy & Download:
Domovská stránka firmy Microchip
Přehled distributorů

Significantly Expands Enhanced 8-bit PIC® MCU Portfolio
Enhanced Mid-range 8-bit architecture
Technologie nanoWatt XLP
Technologii mTouch™GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
USB čtečka RFID
Modul pro čtení bezkontaktních identifikátorů RFID na frekvenci 125 kHz s USB výstupem.
Skladem od 790 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007