. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Přechod ze starého osvětlení na moderní
9. března 2010 - 11:11 | Pandatron | Přechod ze starého osvětlení na moderní | Komentářů: 2  

Přechod ze starého osvětlení na moderní

Přechod ze starého osvětlení na moderní - stahování lineárních zářivek TL-D Standard společností Philips. Nové osvětlovací technologie podporují duševní pohodu lidí a vylepšují kvalitu světla

Společnost Philips, jednička na světovém trhu osvětlovací techniky, upozorňuje na další vlnu stahování neefektivních zdrojů. Tentokrát se jedná o lineární zářivky skupiny TL-D Standard. Ty od 13. dubna 2010 nebude Philips dále uvádět na trh v rámci Evropské unie.

Zástupci členských států v minulosti, na tzv. Regulačním výboru pro ekodesign, schválili implementaci směrnice 2005/32/ES, která se týká požadavků ekologických návrhů fluorescenčních světelných zdrojů bez integrovaného předřadníku (ES245/2009). Zavedením této směrnice dochází ke stahování neefektivních lineárních zářivek skupiny TL-D Standard, které od 13. dubna 2010 již Philips nebude v rámci EU uvádět na trh.


Obr. 1: Zářivky TL-D Standard a MASTER TL-D Reflex Eco

„Kromě ekonomických a environmentálních přínosů nabízí moderní osvětlovací technologie mnohem kvalitnější světlo a tím i pozitivní dopad na duševní pohodu lidí. Je prokázáno, že lidé se lépe cítí při osvětlení s vyšším indexem podání barev. S využitím nových technologií a produktů tak můžeme dosáhnout přirozeného prostředí i v interiérech“, říká Antonín Melč, Regional Product Manager Lamps & LE, Philips Česká republika s.r.o.

Náhrada starých technologií za nové s sebou nese důležité ekologické i ekonomické aspekty. Stahováním uvedených produktů dochází k podstatnému urychlení zavedení efektivních a pokrokových soustav na evropském trhu s osvětlovací technikou. To vede k přímým provozním i finančním úsporám a současně ke snížení nepřímých nákladů na údržbu díky delší životnosti produktů založených na moderní technologii. Např. Philips MASTER TL-D lineární zářivky obsahují o 50 – 80 % méně rtuti než běžné TL-D Standard dvoupásmové lineární zářivky, tzn. méně nebezpečných materiálů při recyklaci.

Alternativy k zastaralému zářivkovému osvětlení jsou dnes již běžně k dispozici. Díky nim je možno okamžitě dosáhnout lepší kvality světla. V současné době již existuje několik možností přechodu na kvalitnější a energeticky efektivnější fluorescenční zdroje. Např. Philips MASTER TL-D lineární zářivky nabízejí velmi dobrý index podání barev a o 10 % více světla při stejném příkonu. Philips MASTER TL-D Eco lineární zářivky nabízí nejen lepší kvalitu světla, ale také okamžité úspory ve výši až 10 % spotřeby elektrické energie.


Obr. 2: Výběr zářivek Philips MASTER TL-D Reflex Eco

Legislativa
Zástupci členských států se v minulosti na tzv. Regulačním výboru pro ekodesign pozitivně vyjádřili k implementaci směrnice Evropského parlamentu a Rady 2005/32/ES, a to s ohledem na ekodesign fluorescenčních zářivek bez integrovaného předřadníku. Komise Evropských společenství následně dne 18. 3. 2009 přijala Nařízení Komise (ES) č. 245/2009, kterým se provádí směrnice Evropského parlamentu a Rady 2005/32/ES, pokud jde o požadavky na ekodesign zářivek bez integrovaného předřadníku, vysokotlakých výbojek a předřadníků a svítidel, jež mohou sloužit k provozu těchto zářivek a výbojek, a kterým se ruší směrnice Evropského parlamentu a Rady 2000/55/ES. Důsledkem přijaté legislativy dochází ke stahování neefektivních lineárních zářivek skupiny TL-D Standard, které od 13. dubna 2010 již Philips nebude v rámci EU uvádět na trh.

O společnosti Royal Philips Electronics
Společnost Royal Philips Electronics of the Netherlands je jednou z největších světových firem v oblastech zdravotní péče, osvětlovací techniky a životního stylu spotřebitelů. Prodej jejích progresivních výrobků, služeb a řešení, vždy zaměřených především na potřeby uživatele, je založen na filozofii nazvané Sense and Simplicity. Philips je jedním z nejvýznamnějších světových výrobců systémů lékařského zobrazování a monitorování pacientů, energeticky úsporné osvětlovací techniky a výrobků souvisejících s moderním životním stylem a pohodlím spotřebitelů. Novinky týkající se společnosti Philips najdete na internetové stránce www.philips.com/newscenter.

Odkazy & Download:
Domovská stránka Philips Electronics
Domovská stránka Royal Philips Electronics Česká republikaGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (2):

Zobrazit starší 30 dnů (2)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Vývojový kit MEGA48
Univerzálním a bohatě vybavený vývojový kit s obvodem ATmega48 společnosti ATMEL je vhodný jak pro začátečníky, tak i profesionály.
Skladem od 755 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007