. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Přes 800 milionů na aplikovaný výzkum od Technologické agentury ČR

Přes 800 milionů na aplikovaný výzkum od Technologické agentury ČR

Ještě v březnu plánuje Technologická agentura České republiky vyhlásit první výzvu nového programu na podporu aplikovaného výzkumu. Připraveno má 800 milionů korun.

Technologická agentura České republiky vyhlásí v březnu první výzvu programu ALFA na podporu aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje. Financování úspěšných projektů začne už v lednu 2011 a jen za příští rok si z něj výzkumníci rozdělí 817 milionů korun. Spolu s ohlášením programu Technologická agentura ČR spustila i své nové internetové stránky na adrese: www.tacr.cz.

„Připravovaná podpora Technologické agentury ČR určená českým vědcům a jejich partnerům z podnikatelské sféry pomůže rozšířit základnu našeho výzkumu a přispěje k uskutečnění dalších českých projektů, které by jinak mohly zůstat třeba jen na papíře. A právě takové projekty budeme velmi rádi už v nejbližší době využívat při vyjednáváních s potenciálními investory,“ vysvětluje Alexandra Rudyšarová, pověřená generální ředitelka agentury CzechInvest.

„Agentura CzechInvest dlouhodobě podporuje český aplikovaný výzkum prostřednictvím dotačních programů Evropské unie. Pomáháme také tím, že pro české projekty – tedy především pro jejich mateřské firmy – hledáme mezinárodní partnery a excelentních výsledků českého výzkumu samozřejmě využíváme i při lákání velkých investorů,“ dodává Rudyšarová.

Nově otevíraný program ALFA se zaměřuje na trojici hlavních oblasti: zaprvé to jsou progresivní technologie, materiály a systémy, zadruhé energetické zdroje a ochrana a tvorba životního prostředí a konečně zatřetí udržitelný rozvoj dopravy.

Technologická agentura České republiky vznikla v roce 2009. Její hlavní úlohou je připravovat a implementovat programy aplikovaného výzkumu, experimentálního vývoje a inovací, a přispívat tak ke zvyšování konkurenceschopnosti a hospodářskému růstu ČR. Mezi její klíčové úkoly patří i podpora spolupráce mezi výzkumnými organizacemi a podnikateli.

Odkazy & Download:
Domovská stránka CzechInvestu
Technologická agentura ČR
Přes 800 milionů na aplikovaný výzkum od Technologické agentury ČR, spouští i nový webGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (1):

Zobrazit starší 30 dnů (1)...

host
1. Dne 15. 03. 2010 v 12:32 zaslal host
Bez titulku
Škoda že se nedá patentovat třeba schéma. To bychom jich ve firmě vyprodukovali desítky. Takhle bohužel.


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Aktivní GPS anténa 2JM011
Aktivní anténa GPS zajišťuje kvalitní a čistý signál i za zhoršených podmínek.
od 172 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007