. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
5-Mp RAW snímač OmniVision pro mobilní aplikace
18. března 2010 - 9:06 | Pandatron | 5-Mp RAW snímač OmniVision pro mobilní aplikace | Komentářů: 1  

5-Mp RAW snímač OmniVision pro mobilní aplikace

OmniVision Technologies, Inc., přední světový producent digitálních obrazových řešení, včera na Mobile World Congress představil 1/4 palcový, 5-megapixelový obrazový CMOS snímač. Senzor formátu RAW-RGB je vytvořen 1,4-mikronovou technologií OmniBSI™ s funkcí zadního nasvícení (BSI).

Snímač OV5647 umožňuje dosažení nejvyšší v současné době dostupné citlivosti (680-mV/lux-sec), při současném zachování nízkého profilu a malých rozměrů. Zajistit je možné 720p HD video při 60 snímcích za sekundu (fps) a nebo 1080p HD video při 30 fps.

Vzhledem k tomu, že použitá BSI technologie využívá techniku invertující senzor, je snímáno světlo zadní plochy. Tím je zajištěna vysoká citlivost i v případě zhoršených světelných podmínek snímaného prostoru. Navíc zvýšená kvantová účinnost znamená vyšší citlivost a lepší reprodukci barev, ve srovnání s klasickými, předně nasvícenými obrazovými senzory (FSI).

Obrazový snímač OV5647 je cenově efektivní a výkonné řešení pro mobilní multimediální aplikace. Zde nabízí vysoký výkon, malé rozměry i výhody technologie BSI, přičemž je v mobilních telefonech možná implementace i při využití stávajícího softwarového vybavení. Obvod je ideální pro integraci v ultra-kompaktních modulech fotoaparátů, využívaných v mobilních telefonech a noteboocích.


Obr. 1: Produktová specifikace obvodů OV5647

Dostupnost a cena:
Obrazové snímače OV5647 jsou dostupné v provedení s rozměry 8,5 x 8,5 x 5 mm. V současné době jsou dostupné pouze vzorková množství, sériová výroba je plánována na červenec 2010. Cena je k dispozici na dotaz u výrobce.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů

OV5647 - Color CMOS QSXGA (5-megapixel) Image Sensor with OmniBSI™ Technology
Image Sensors - Defining the Future of Digital ImagingGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (1):

Zobrazit starší 30 dnů (1)...

host
1. Dne 19. 03. 2010 v 06:56 zaslal host
Šumítko
Hurá, další šumítko. Ale hlavně že to umí natáčet HD video, ale v jaké kvalitě? Takové rozlišení nezvládne ani ta plastová optika se kterou se to montuje...důležité ale je, že výrobce bude moci napsat že to je 5Mpix foťák s HD videem.:-|


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PU232C - převodník USB-UART, modul
Modul s obvodem CP2102 od Silicon Labs - převodník USB-UART pro vývoj a malosériovou výrobu.
od 190 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007