. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Microchip spojuje své síly s Googlem
25. března 2010 - 9:19 | Pandatron | Microchip spojuje své síly s Googlem | Komentářů: 1  

Microchip spojuje své síly s Googlem

Google a Microchip navazují partnerství v rámci systému měření a sběru dat v inteligentních energetických monitorovacích systémech.

Společnost Microchip včera oznámila navázání spolupráce s gigantem v oblasti informačních technologií - společností Google. Cílem má být spolupráce v rámci systému Enable Easy Development of Google PowerMeter Designs pro systémy inteligentních monitorovacích aplikací - Smart Energy Monitoring.

Pro návrháře se tak nyní otevírají nové možnosti rychlého a snadného vstupu na globální energetický trh. Mohou přitom vytvářet produkty pro měření a sledování spotřeby energie s využitím referenční implementace Google PowerMeter firmy Microchip. Dále pak mohou samozřejmě využít i široké portfolio 16- a 32-bitových mikrokontrolérů rodiny PIC, specializované obvody měření, síťové komunikační kontroléry a rádiové čipy pro sítě ZigBee® a embedded Wi-Fi® wireless networking.


Obr. 1: Google PowerMeter Reference Implementation Demo Block Diagram

Google PowerMeter je bezplatný softwarový nástroj, umožňující snadnou energetickou správu z uživatelského prostředí personalizované domovské stránky iGoogle™. Systém tak, s využitím informací z monitorovacích zařízení, pomáhá svým uživatelům efektivně ušetřit peníze s použitím menšího množství elektrické energie. Na druhé straně pomáhá open-source systém Google PowerMeter API výrobcům zařízení ve snadném vybudování vhodných produktů.

Již nyní je tak k dispozici a zdarma ke stažení referenční softwarová implementace kódu na stránce http://www.microchip.com/get/PLC4. Pro další informace kontaktujte prosím jakékoliv obchodní zastoupení společnosti Microchip, nebo využijte celosvětovou síť autorizovaných distributorů.

Na závěr je však potřeba zvážit otázku, co s dalším oborem osobních dat potenciálních spotřebitelů provede takový gigant, jako je právě Google. Tím spíše, když má již nyní, podle některých informací, přístup k alespoň některým osobním datům až 90 % aktivních uživatelů internetu.

Odkazy & Download:
Domovská stránka firmy Microchip
Přehled distributorů
Google and Microchip Partner to Enable Easy Development of Google PowerMeter
Reference Implementation of the Google PowerMeter APIGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (1):

Zobrazit starší 30 dnů (1)...

host
1. Dne 25. 03. 2010 v 10:47 zaslal host
Big Brother
Big Brother hold stále roste :-|


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
BC-NBK AUREL
Přijímač AM 433.92MHz, BW=1,2MHz, -97dBm,+5V/3mA
od 83 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007