. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Aktualizace RoHS směrnice narazila na problémy
1. dubna 2010 - 7:31 | Pandatron | Aktualizace RoHS směrnice narazila na problémy | Komentářů: 2  

Aktualizace RoHS směrnice narazila na problémy

Sdružení s názvem Association Connecting Electronics Industries® vydalo takzvaný White Paper, týkající se přepracovaní směrnice RoHS.

Sdružení s názvem Association Connecting Electronics Industries® vydalo takzvaný White Paper, týkající se přepracovaní směrnice RoHS - Recasting the RoHS Directive: Příležitost pro upevnění své vědecké základny na podporu enviromentální regulace, která je adresována členům Evropské unie (EU), radě a parlamentu. Účelem žádosti je, aby zajistily, že revidovaná směrnice RoHS je vědecky podložená a plně v souladu s Registration, Evaluation, Authorisation and Restriction of Chemicals (REACH) regulacemi. Kopie zprávy bude v nejbližší možné době zaslána členům rady EU a členům Výboru pro životní prostředí EU.

Navrhovaná změna Evropského parlamentu vyplývá z hlubokého znepokojení v elektronickém průmyslu, který zakazuje veškeré bromované a chlorované zpomalovače hoření, polyvinyl chlorid (PVC), chlorovaná změkčovadla a tři ftaláty. Tato změna by oslabila vědecký základ směrnice RoHS a je navíc v přímém rozporu s nařízením REACH, v oblasti komplexní regulace chemických látek v globálním standardu pro chemickou bezpečnost.

Fern Abrams, IPC ředitel vládních vztahů a politiky životního prostředí říká: "Omezení celé třídy sloučenin - bromované a chlorované zpomalovače hoření - bez podloženého vědeckého základu je velké riziko v plýtvání obecných prostředků k rozvoji a realizaci náhražky a potenciální riziko spojené s nedomyšlenými důsledky, spojenými s alternativními látkami."

Podle navrhované změny, určené k projednání v parlamentu, by Tetrabromobisphenol-A (TBBPA), primární bromovaný zpomalovač hoření, používaný především v deskách s plošnými spoji, měl být podle revidované směrnice RoHS nyní zcela zakázán. To by však bylo v přímém rozporu s nařízením REACH. Navíc několik provedených vědeckých studií TBBPA, včetně komplexního hodnocení rizik EU, shledalo TBBPA jako látku bezpečnou pro lidský organismus i životní prostředí.

Zájemci o dokument Recasting the RoHS Directive: Příležitost pro upevnění své vědecké základny na podporu enviromentální regulace, mohou navštívit web http://leadfree.ipc.org/recasting-rohs-directive. Pro více informací o enviromentální politice IPC a dalších iniciativách kontaktujte prosím přímo ředitele Ferna Abramse na FernAbrams@ipc.org nebo tel. +1 703-522-0225.

Odkazy & Download:
IPC - Association Connecting Electronics Industries
Recasting the RoHS Directive: An Opportunity to Solidify...GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (2):

Zobrazit starší 30 dnů (2)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
TX-SAW 433MHz BOOST
Vysílač AM 433.92MHz, SAW, High power, 28dBm/15V
od 196 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007