. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nová řada Supervizorů
1. dubna 2010 - 9:34 | Pandatron | Nová řada Supervizorů | Komentářů: 0  

Nová řada Supervizorů

Nové supervizory společnosti austriamicrosystems, s vlastní spotřebou jen 170 nA, jsou určeny i pro manuální a Watchdog reset.

Firma austriamicrosystems, známý producent inovativních řešení v analogové oblasti, určených do těch nejnáročnějších aplikací, představila novou řadu mikroprocesorových supervizorů. Kontrolní obvody řady AS1927 jsou určeny pro generování resetu v případě, že napájecí napětí klesne pod bezpečnou, továrně nastavenou hranici.


Obr. 1: Blokový diagram obvodu AS1927

Základní vlastnosti:

  • Velmi nízká vlastní spotřeba, jen 170 nA
  • Pracovní napájecí rozsah: 1,0 až 5,5 V
  • Dostupná prahová napětí: 1,57 až 4,62 V
  • Garantovaná funkce Reset od napájecího napětí Vcc = 1,0 V
  • Minimálně šest kroků délky resetu v rozmezí 10 ms až 1,2 s
  • Vstup manuálního resetu
  • Watchdog Timeout od 1,5 s do 1,5 min
  • Dostupné tři typy výstupního pinu

Obvody AS1927 firmy austriamicrosystems jsou určeny pro generování bezpečného resetu mikrokontrolérových a mikroprocesorových aplikací. Časová prodleva přesahu resetu po nárůstu napájecího napětí je nastavitelná v rozmezí 10 ms až 1,2 s. Hlavní předností obvodů je však také velmi nízká spotřeba v aktivním stavu, která nepřesahuje hodnotu 170 nA.


Obr. 2: Průběh signálu Reset

Obvody mají zaručenou funkci od napájecího napětí Vcc vyššího než 1,0 V a jsou ideální pro přenosná a bateriově napájená zařízení, s přísným požadavkem na provoz a sledování. Prahové napětí, určené pro vyvolání resetu, je továrně nastavitelné v rozmezí 1,575 V až 4,625 V. K dispozici jsou poté tři varianty, lišicí se funkcí výstupního pinu, podle následující tabulky.


Tab. 1: Varianty obvodu AS1927, lišicí se funkcí výstupního pinu

Vstup manuálního resetu je vhodný pro případ uživatelského zásahu s nutností resetovat připojený obvod. Především do zařízení, kde není možné, nebo je obtížné zajistit úplné odpojení napájecího napětí. Rozšiřující funkcí obvodu je dále integrovaný WatchDog, hlídající správnou funkci programového kódu mikroprocesoru. Zde je možné nastavení hlídací prodlevy v rozmezí 1,5 s až 1,5 minut.
Funkce Watchdogu je možné deaktivovat speciálním pinem v situacích, kdy tento není vyžadován, nebo je jeho aktivní stav dokonce nežádoucí.

Obvody AS1927 jsou ideální pro použití ve striktně nízkopříkonových a bateriově napájených aplikacích. Příkladem mohou být měřicí zařízení, embeddded kontroléry, inteligentní nástroje, automobilové systémy a další kritické aplikace využívající CPU.Obr. 3: Aplikační schéma zapojení

Dostupnost a cena:
Obvody řady AS1927 jsou již nyní k dispozici a to v provedení 6-pin TDFN s vnějšími rozměry 2 x 2 mm. Prodejní cena obvodů začíná na hodnotě 0,42 USD při 1 000 ks.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Informace o obvodu AS1927GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
GPS-330R
Kompletní GPS přijímač se ziskovou anténou a komunikačním rozhraním USB.
od 1290 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007