. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Platformový návrh v roce 2020
2. dubna 2010 - 11:31 | Pandatron | Platformový návrh v roce 2020 | Komentářů: 1  

Platformový návrh v roce 2020

Pokračování série příspěvků Vision of 2020, majících za snahu zmapování technologií v roce 2020 očima těch nejpovolanějších. Tentokrát na téma platformový návrh v roce 2020.

Platformový návrh je strategie opětovného použití internetového protokolu, která usnadňuje rychlé vytvoření a ověření návrhů Systém-on-Chip (SoC) složených z propracovaných protokolů z různých zdrojů. Jak se příslušná technologie vyvíjí, tak lze automatizovat standardizované aspekty její implementace a návrháři mají prostor pro vytváření přidané hodnoty. Díky automatizaci složitých, zdlouhavých a chybám podléhajících kroků při tvorbě, integraci a ověřování protokolu se technologie může rychleji rozvíjet a migrovat na jiné aplikace.

Vícejádrové návrhy systémů SoC se budou rozvíjet a v roce 2020 dosáhnou o řád vyššího výkonu MAC. Kromě inovací v architekturách, budou nadále určovat vlastnosti programovatelných procesorů koncové počítače a povedou k větší poptávce po standardních akcelerátorech, zejména pro komunikační a multimediální aplikace.

Technologie jsou však určované aplikacemi, které je platí. Abychom pochopili svět roku 2020, musíme se podívat na softwarové a hardwarové prvky dnešních návrhů a odhadnout, jak se tyto prvky budou rozvíjet, rozšiřovat na další aplikace a oddělovat tak, aby pro vývojáře nebyly složité.

  • Analytika videa: Analytika videa zahrnuje funkce zpracování videa, jako je rozpoznání a sledování objektů. S ohledem na svoji důležitost v celé řadě aplikací, bude analytika videa plně standardizovaná a případně vestavěná i do všech přehrávačů a rekordérů DVD, set-top boxů a přenosných přehrávačů. Možnosti programování softwaru budou takové, aby hardwarové zdroje šlo využít u více analytik.
  • Bezdrátové HD (60 GHz) a HDMI rozhraní : Možnost spolehlivého přenosu videa ve vysokém rozlišení povede k omezení kabeláže v oblasti videa. Koexistence a spolehlivost dalších bezdrátových technologií bude dostatečně vyřešena. Prvky RF, MAC a PHY budou běžné. Tlak na rychlé uvedení na trh bude značný.
  • Trojrozměrné zobrazení a komprese trojrozměrného videa: Pokroky ve stereoskopii, autostereoskopii a holografii budou představovat nové hranice pro digitální video a stanou se novou třídou obrazových algoritmů a urychlovacích technologií.
  • Více obrazových a zvukových kompresních standardů: Ať vyšší kompresní poměry budou znamenat vyšší kvalitu nebo nikoliv, určitě zvýší dostupnost obsahu pro uživatele a proto zvýší poptávku po multimediální funkčnosti ve všech spotřebitelských zařízeních.
  • Inteligentní dálniční systémy: Podpora inteligentních dálnic bude požadavkem ve všech městských oblastech roku 2020. Pro standardizované systémy bude důležité, aby využily programovatelné procesory DSP pro podporu automatického vidění, GPS, upozorňování v reálném čase a odboček.
  • GPS: Kromě integrace do každého vozu kvůli inteligentním dálničním systémům, bude systém GPS součástí všech spotřebitelských zařízení. Protože datové toky budou zohledňovat služby vázané na polohu, na rozdíl od výběrového a plošného vysíláním, dojde tím k výraznému nárůstu používání sítě.
  • Zdravotnictví: Aplikace jako ultrazvuk, zařízení magnetické rezonance a trojrozměrné zobrazování s využitím vysokovýkonných procesorů budou klíčové růstové oblasti. Standardní snímačová rozhraní se rozšíří, jakmile budou k dispozici bezdrátové snímače a vlastní sítě nemocničních pacientů.

O autorovi
Don Shaver pracuje jako ředitel laboratoře pro komunikační systémy ve společnosti TI a celých 30 let ve společnosti vedl iniciativy vývoje špičkových technologií ve výzkumných střediscích společnosti TI. D. Shaver je rovněž TI Fellow a je držitelem 11 patentů.

Autor: Don Shaver, TI FellowGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (1):

Zobrazit starší 30 dnů (1)...

host
1. Dne 06. 04. 2010 v 12:25 zaslal host
Bez titulku
Přijde druhá krize a bude po plánech :-|


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
RTL SDR-3+
Nová generace moderních, snadno použitelných RTL SDR přijímačů vychází z vynikajících vlastností obvodů R820T.
Skladem od 1490 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007