. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Skladování energie tvoří progresivní trh
6. dubna 2010 - 7:52 | Pandatron | Skladování energie tvoří progresivní trh   verze pro tisk

Skladování energie tvoří progresivní trh

Trh baterií, superkondenzátorů a palivových článků, určených pro dopravu a inteligentní síťové aplikace, se mezi lety 2010 a 2015 více než zdvojnásobí. Podle informací Lux Research je v následujících pěti letech očekáván růst ze současných 21,4 miliard dolarů na více než 44,4 miliard dolarů.

Podle Lux Research je současný a především očekávaný vývoj do značné míry podpořen automobilovými výrobci, kteří plánují start sériové výroby tzv. elektromobilů. Druhou největší skupinu investic poté tvoří vládní investice v řádech miliard dolarů, určené pro podporu technologií inteligentních sítí.

Průzkumu Lux Research byl zaměřen hned na několik technologií, včetně baterií, superkondenzátorů a palivových článků. Jejich využití je určeno především v dopravě a v oblastech uchování a skladování, distribuce a přenosu energie na rozvodnou síť.

Podle předpokladů dojde mezi roky 2010 až 2015 k téměř zdvojnásobení trhu s elektromobily, což by mělo znamenat růst objemu prodeje ze současných 7,7 miliard amerických dolarů na 14,5 miliard dolarů. Roční tempo růstu by se přitom mělo držet na hodnotě zhruba 13,5 procent (CARG). Obdobně dále vzroste i trh s elektrokoly (e-bike) a potřeba baterií do skútrů a jiných dopravních prostředků z 6,4 miliard dolarů v letošním roce, na 10,9 miliard dolarů v roce 2015.

Olověné akumulátory, produkované z až 93 procent v Číně, budou do rok 2015 dominovat v oblasti dopravy. Avšak Li-ion baterie rostou v současné době mnohem rychleji a to především díky jejich nasazení v moderních systémech a telekomunikaci (spolu s bateriemi Li-Pol).

Trh pro nově vzniklé technologie v rozvodné síti poroste ze současných 13,7 miliard dolarů na 30 miliard dolarů v roce 2015 s CARG na 17 procentech. Nejvíce rostoucí trhem budou však technologie inteligentních sítí, které z 5,4 miliard dolarů vyskočí na více než 15,8 miliard dolarů, což představuje meziroční nárůst až 23 procent.

Více informací na: http://www.luxresearchinc.comGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007