. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nová řada mikroprocesorů Sitara ARM9 od TI
7. dubna 2010 - 8:16 | Pandatron | Nová řada mikroprocesorů Sitara ARM9 od TI | Komentářů: 0  

Nová řada mikroprocesorů Sitara ARM9 od TI

Nová řada mikroprocesorů Sitara ARM9 od TI je určena pro nasazení ve vysoce propojitelných průmyslových aplikacích.

Texas Instruments představil čtyři nové mikroprocesory řady Sitara™ skupiny ARM9 včetně podpory a vývojových modulů (EVM), speciálně navržených pro účely průmyslové, lékařské nebo spotřební elektroniky. Obvody nabízí hned celou řadu rozhraní i periferií, typických pro průmyslové systémy, včetně celé řady možností v otázce integrované propojitelnosti.


Obr. 1: Mikroprocesory řady Sitara™ skupiny ARM9

Narozdíl od jiných řešení mikroprocesorů s ARM9, nabízí MPU AM1808, AM1806, AM1707 a AM1705 od TI důležitá rozhraní typu serial ATA (SATA), univerzálního paralelního portu (uPP) nebo jedinečné jednotky PRU (Programmable Real-time Unit). PRU tvoří flexibilní a konfigurovatelné I/O, umožňující vývojářům dále rozšiřovat periferní schopnosti a přidávat vlastní rozhraní k jejich provedení.

Vícenásobná možnost použití AM1x v nových aplikacích jde ruku v ruce s dostupným softwarem, demonstračními pomůckami a také vývojovými nástroji, zkracujícími dobu vývoje.


Obr. 2: Přehled periferií a základních vlastností obvodů Sitara

Základní vlastnosti a výhody AM1x:

  • 375 a 450 MHz ARM9 jádro
  • Unikátní PRU zvyšuje flexibility systému a nabízí plnou uživatelskou konfigurovatelnost, zahrnující:
    Rozšíření systému o periferní potřeby se schopností zajistit a dodržet standard jak vlastní, tak i tzv. „lite“ verze běžných a proprietárních sériových komunikačních rozhraní, jako je UART a CAN.
    Pro dosažení maximální účinnosti a výkonu PRU, je dostupná zdokonalená forma provázání PRU a jádra ARM9, která je odpovědná za lepší využití přenosové kapacity. Navíc umožňuje i podstatné snížení celkové spotřeby energie, odstraněním latencí a zlepšením real-time odezvy.
  • Unikátní mix dostupných periferií zahrnuje rozhraní SATA, UPP, USB 2.0 On-The-Go (OTG) s integrovaným PHY, USB 1,1 s integrovaným PHY, 10/100 Ethernet MAC, MMC/SD a řadu dalších pro snadný transport dat, připojení sítě a libovolných čidel.
  • Pinová kompatibilita s obvody TI OMAP-L1x chrání kód a investice zákazníků s možností rozšíření až na OMAP-L1x, schopný integrovat real-time zpracování dat, videa a audia. Druhou možností je redukovat OMAP-L1x až k AM1x a vytvořit tak rentabilní, entry-level produkty.
  • S rodinou TI Citara se mohou vývojáři se svými návrhy s důvěrou spolehnout na vedoucí inovace pro nesčetné množství koncových zařízení, včetně průmyslové a domácí automatizace, poin-of-service, přenosné datové terminály a informační a vzdělávací konzole.

Nástroje a software:
Zákazníci mohou rychle vyvíjet a nasazovat své návrhy s novým vývojovým a demonstračním kitem TMDXEXP1808L, dostupným v ceně 445 USD, TMDXEVM1808L EVM za 1150 USD a TMDXEM1707 EVM za 845 USD. Software Development Kit obsahuje linuxové jádro v.2.6.33, integrující podporu PRU konfiguračního nástroje, stejně jako PRU CAN, PRU UART a ukázky řízení dotykové obrazovky. Windows® Embedded CE a podpora dalších operačních systémů bude k dispozici později v průběhu roku.

Stáhněte si prosím Flash Player pro přehrávání videí.

Dostupnost a cena:
Obvody řady AM1x MPU jsou již nyní dostupné ve formě vzorků a jejich ceny začínají na hodnotě 6.55 USD při 1 000 ks. Více informací naleznete na www.ti.com/am1x-prhome-ee.

Odkazy & Download:
Domovská stránka firmy Texas Instruments
Domovská stránka firmy Texas Instruments v českém jazyce
Přehled distributorů

New Sitara™ ARM9 processors for highly-connected, industrial designs
European Customer Support Center
TI E2E Community
Czech free phone number: 00800-ASK-TEXAS (00800-275-83927)GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
USB I/O modul s MCP2200
Malý modul USB I/O a UART s obvodem Microchip MCP2200
Skladem od 243 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007