. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Inteligentní komprese obrazu řeší real-world spojení

Inteligentní komprese obrazu řeší real-world spojení

Firma Plextek vyvinula sadu funkcí pro zpracování obrazu, které umožňují vysoce kvalitní obrazový přenos přes datové spojení s nestálou přenosovou rychlostí.

Nová sada funkcí zpracování a komprese obrazu od firmy Plextek je určena pro identifikaci objektů a oblastí zájmů v obraze či pro inteligentní přiřazování různých stupňů komprese obrazu. Vždy s ohledem na kvalitu a zachování důležitých oblastí snímku i na úkor omezení kvality v ostatních oblastech. Spolu s real-time identifikací a sledováním důležitých cílů přenášené scény, umožňuje systém značné dynamické přizpůsobení.


Obr. 1: Innovative digital electronics design

Plextek software zpracování obrazu je použitelný pro celou řadu kamer a senzorů, včetně high-definition kamer, obsahujících megapixelové snímací čipy. Spojením s těmito prvky umožňuje zpracování s využitím více detailů ve specifikovaných oblastech, avšak při současném využití stávajících standardních video kanálů.


Obr. 2: EPAC - Embedded Processing and Communications platform

Firma Plextek zajišťuje již tradičně silné zastoupení ve video - zobrazovacích jednotkách, ovšem v poslední době se začala zaměřovat i na řadu nových projektů a produktů.


Obr. 3: EPAC Video capture and encoding module (VIM)

Mezi další produkty tak patří například systémy pro sledování vozidel a dálniční informační tabule přenášející aktuální situaci, systémy pro biometrické a lékařské měření s 3D zpracováním a bezpečnostně kritické aplikace s nízkou latencí zpracování obrazu. Tradiční bezpečnostní aplikace, využívající stávajících video kompresních metod, jako je M-JPEG, MPEG a H264, nejsou vždy nejlepším řešením. Takové systémy jsou zcela nevhodné do míst, kde je vyžadováno nízké zpoždění a rychlé zotavení po ztrátě signálu. Zde jsou podle slov výrobce mnohem účelnější specializované kompresní metody, jako je kompresní algoritmus Wavelet, zajišťující vysoce robustní přenosový protokol s minimalizací vizuálních dopadů přenosových chyb a rychlou obnovou systému.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
EPAC - Embedded Processing and Communications platform
Digital Signal Processing (DSP)GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
WIZ107SR-TTL
Převodník TCP/IP <-> TTL UART s 3,3V úrovněmi a RJ45 konektorem.
Skladem od 650 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007