. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Vývoj trhu diskrétních polovodičových prvků
9. dubna 2010 - 7:42 | Pandatron | Vývoj trhu diskrétních polovodičových prvků | Komentářů: 0  

Vývoj trhu diskrétních polovodičových prvků

Prodej optoelektroniky, senzorů / akčních členů a diskrétních polovodičových elektronických součástek dosahuje rekordní výše.

V návaznosti na stanovené období roku 2009, dosahuje prodej optoelektroniky, senzorů / akčních členů a diskrétních polovodičových elektronických součástek doslova rekordní výše. Vyplývá to z průzkumu společnosti IC Insight Inc. (Phoenix).

Ze zveřejněné zprávy Optoelectronics, Sensors, and Discretes (O-S-D) Report vyplývá očekávaný růst prodeje a tržeb, který by měl v oblasti optoelektroniky dosahovat až 27 procent, tedy na hodnotu 23,3 miliard EUR, přičemž u snímačů a akčních členů je očekáván růst ve výši dokonce až 33 procent na konečnou hodnotu 6,8 miliard amerických dolarů. Růst prodeje diskrétních polovodičových součástek je očekáván ve výši 29 procent na závěrečnou hodnotu 19,7 miliard dolarů v roce 2010.

V rámci segmentu trhu senzorů a akčních členů, jmenovitě tedy zařízení, vyrobených technologií mikroelektromechanických systémů - MEMS se předpokládá růst dokonce až 34 procent na hodnotu 5,6 miliard amerických dolarů. To je výborná zpráva, neboť tento segment trhu zaznamenal v roce 2009 značný propad.

Jediným pozitivem byl až závěr loňského roku, kdy propad prodejů začal konečně stagnovat. Tržby z prodeje optoelektroniky a diskrétních polovodičů se snížily pouze o 5 procent, respektive 2 procenta. Již to byla v zásadě velmi dobrá zpráva, neboť na krizovém počátku roku 2009, padaly prodeje až o 37 procent za jediné čtvrtletí.


Obr. 1: Vývoj prodeje optoelektroniky, senzorů diskrétních polovodičových prvků

Obrat ve druhé polovině roku 2009 byl z velké míry podpořen doplňováním zásob polovodičových prvků systémovými výrobci, což bylo jediné stabilizující pozitivum. Jinak byl přelom roků 2008 a 2009 ve znamení totálního propadu prodejnosti a velkým zasažením hospodářskou krizí. Jak rovněž ve své zprávě uvádí IC Insight.

Předpokládaný růst prodeje optoelektroniky, senzorů / akčních členů a diskrétních polovodičových elektronických součástek v roce 2010 bude z velké míry způsoben pokračujícím oživením poptávky po přenosných přístrojích. Dále poté zvýšenou poptávkou po produktech spotřební elektroniky, vysokorychlostních sítích, noteboocích, mobilních telefonech, průmyslovém a lékařském vybavení a v neposlední řadě i automobilovými systémy.

Více informací je možné nalézt v již zmíněné zprávě Optoelectronics, Sensors, and Discretes to Hit Record Sales in 2010.

Odkazy & Download:
Domovská stránka IC Insights
Optoelectronics, Sensors, and Discretes to Hit Record Sales in 2010
GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PUSBIO8R - USB - 8x relé
Modul PUSBIO8R patří do skupiny USB relé a USB – I/O převodníků. Moduly jsou vybaveny osmi výkonovými relé. Pro ovládání slouží aplikace PUSBIO – Control Software.
Skladem od 825 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007