. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
CzechAccelerator hledá do Silicon Valley až osm dalších českých firem

CzechAccelerator hledá do Silicon Valley až osm dalších českých firem

Až osm dalších slibných českých firem se může podívat do Silicon Valley. Právě totiž startuje druhé kolo programu CzechAccelerator agentury CzechInvest.

Nadějní čeští podnikatelé díky němu stráví čtvrt roku v jedinečném podnikatelském inkubátoru Plug and Play Tech Center v Kalifornii. CzechInvest za ně hradí pronájem kanceláří a s tím spojené služby, které zahrnují hlavně desítky setkání s potenciálními investory a partnery v podnikání. Zájemci se můžou hlásit do úterý 20. dubna.

„CzechAccelerator představuje v regionu střední a východní Evropy zcela ojedinělý typ spolupráce mezi Českou republikou a Spojenými státy,“ vysvětluje Stanislav Martínek, ředitel divize Investice agentury CzechInvest. „Našim cílem je pomoct českým firmám proniknout na severoamerický trh, ale také představit excelentní české projekty, které budou fungovat jako dobrá reference a přitáhnou k nám pozornost dalších nových investorů.“

Zájemci o CzechAccelerator si můžou vybrat mezi letním a podzimním termínem. Letní startuje prvního července, podzimní na začátku října. Projekt je určený především pro firmy podnikající v oblasti informačních a komunikačních technologií, biotechnologií, čistých technologií nebo mikroelektroniky. Pro přihlášení do projektu stačí vyplnit jednoduchou přihlášku, která je ke stažení na internetových stránkách www.czechaccelerator.org.

„Cílem programu CzechAccelerator je především zajistit financea strategická partnerství pro inovativní projekty malých českých technologických společností a urychlit jejich rozvoj jak doma v České republice, tak na nových trzích v USA,“ vysvětluje Aleš Hála, vedoucí projektu CzechAccelerator.

Na začátku dubna do Silicon Valley vyrazili zástupci prvních českých společností, které uspěly ve výběru pro CzechAccelerator. Společnosti BoldBrick, Cognitive Security a Imagemetry se věnují vývoji specializovaného softwaru a v CzechAccelerator vidí především možnost, jak jednodušeji proniknout na americký trh a případně najít strategického partnera pro své projekty.

Úspěšní zájemci díky CzechAcceleratoru získají kancelářské prostory a služby pro dva lidi v Plug and Play Tech Center. Sami si hradí výlohy spojené s odletem a pobytem ve Spojených státech.

„Kromě bezplatného pronájmu kancelářských prostor a úvodního specializovaného školení získají všechny společnosti příležitost zdarma se účastnit odborných a networkingových akcí pořádaných Plug and Play Tech Center, možnost bezplatně využívat konferenční prostory Plug and Play Tech Center pro obchodní schůzky a jednání nebo můžou využít neplacených konzultací zaměřených na právo, duševní vlastnictví, účetnictví, daně, pojištění, lidské zdroje nebo třeba marketing,“ upřesňuje Lenka Kučerová, ředitelka zahraničního zastoupení agentury CzechInvest pro západní pobřeží USA.

Do programu CzechAccelerator je možné se přihlásit až do úterý 20. dubna. Do druhého výběrového kola postoupí desítka společností. Ty se pak samy představí odborné hodnotící komisi, která bude mít finální slovo při výběru těch nejlepších.

Odkazy & Download:
Domovská stránka agentury CzechInvest
Jedinečná spolupráce ČR a USA: CzechAccelerator hledá do Silicon Valley až osm dalších českých firemGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (1):

Zobrazit starší 30 dnů (1)...

host
1. Dne 12. 04. 2010 v 10:55 zaslal host
Bez titulku
už si čteme podmínky, snad to tentokrát dopadne :-)


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
ID-12 - čtečka RFID
Modul čtečky bezkontaktní identifikace - RFID tagů s integrovanou anténou a dosahem 12 cm.
Skladem od 670 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007