. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Řídicí jednotky Siemens s protokolem Profinet
13. dubna 2010 - 8:00 | Pandatron | Řídicí jednotky Siemens s protokolem Profinet | Komentářů: 0  

Řídicí jednotky Siemens s protokolem Profinet

Řídicí jednotky Siemens s protokolem Profinet - další zvýšení výkonnosti a variability síťové komunikace.

Společnost Siemens rozšířila řídicí jednotky řady Simatic S7-300 a S7-400 vybavené protokolem Profinet o nové funkce s názvem Shared Device, Intelligent Device (I-Device) a Media Redundancy Protocol (MRP). Nové vlastnosti zdokonalují vlastnosti řídicích jednotek při práci v síťovém prostředí s protokolem Profinet. Usnadňují konfigurování řídicího systému při jeho použití např. v bezpečnostních úlohách a umožňují vytvářet štíhlejší a mnohostranněji využitelné řídicí struktury s mnoha navzájem propojenými řídicími jednotkami. Současně pomáhají zvyšovat dostupnost provozního zařízení. Nový firmware nabízí také zdokonalené diagnostické funkce s použitím webových stránek definovaných uživatelem a podporuje izochronní režim činnosti v sítích s protokolem Profinet.

Funkce Shared Device umožňuje přístup i několika řídicím jednotkám Simatic k jedinému I/O zařízení s rozhraním Profinet, typicky k decentrální periferii (vzdáleným I/O). Výsledkem je snazší konfigurování řídicího systému (např. v bezpečnostních úlohách). Současně to znamená, že jeden a tentýž distribuovaný systém I/O může být využíván jak standardními, tak i bezpečnostními procesorovými jednotkami.

Funkce Intelligent Device (I-Device) umožňuje přenášet údaje I/O z procesorové jednotky do jí nadřazených řídicích jednotek nebo do centrálního řídicího systému a současně obsloužit lokální řídicí algoritmy. Dříve bylo možné přistupovat z centrální řídicí stanice k modulům I/O na nižších úrovních pouze hierarchickým způsobem. Při použití modulu I-Device lze snadno vytvářet štíhlejší a variabilnější řídicí struktury s lokální inteligencí a mnoha řídicími jednotkami propojenými komunikační sítí. Lze tedy např. snáze propojit řídicí jednotky patřící různým automatizačním systémům či projektům, nebo v rámci komunikační sítě propojit řídicí jednotky značky Siemens s řídicími jednotkami jiných výrobců.

Funkce Media Redundancy Protocol (MRP) umožňuje zvyšovat dostupnost provozního zařízení. Za tímto účelem je nutné instalovat redundantní infrastrukturu sítě s kruhovou topologií – např. s použitím přepínačů určených pro průmyslový Ethernet nebo řídicích jednotek a distribuovaných systémů I/O řady Simatic s rozhraním Profinet. Dojde-li k přerušení spojení v jednom úseku kruhové sítě, je tím ovlivněn pouze daný segment a nedojde k úplné odstávce zařízení. Časový tlak na provedení servisních prací či opravy je díky tomu menší. Protokol MRP zajišťuje rekonfiguraci sítě za dobu kratší než 200 ms.

Odkazy & Download:
Domovská stránka společnosti Siemens
Domovská stránka společnosti Siemens v českém jazyceGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
AS433 AUREL
Anténa vertikální 433.92MHz, 50 ohmů, max. 50W, s koaxiálním kablíkem
od 189 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007