. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Česko-francouzské technologické dny představily laser ELI
15. dubna 2010 - 6:30 | Lucie Kocourková | Česko-francouzské technologické dny představily laser ELI | Komentářů: 0  

Česko-francouzské technologické dny představily laser ELI

Projekt nejintenzivnějšího laseru světa, který bude stát v České republice, byl hlavním tématem prvních Technologických dní agentury CzechInvest ve Francii.

Ve dnech 12. -13. dubna 2010 proběhla na prvních Česko-francouzských dnech prezentace projektu ELI Beamlines v Paříži a v Bordeaux. Obdobné prezentace se v rámci představování projektu ve velkých evropských zemích již uskutečnily v Berlíně, Londýně a Paříži, další se chystá v Římě.

Zúčastnilo se jí 26 českých a francouzských firem, zabývajících se vývojem nových progresivních technologií, které umožní realizovat projekt ELI Beamlines. Zástupci firem zde byli seznámeni s aktuálními aspekty projektu a s jeho dalším vývojem.

„Česko-francouzské dny proběhly úspěšně. Jejich účastníci projevili opravdový zájem o projekt, který je velkou výzvou a příležitostí pro firmy z celého světa“, informoval z Bordeaux Karel Rohlena, zástupce projektu ELI Beamlines, který jej společně s Florianem Gliksohnem z Fyzikálního ústavu AV ČR ve Francii prezentoval.

„Na ELI spolupracují čtyři desítky akademických a vědeckých institucí ze 13 zemí evropských zemí, a je to tedy jeden z největších vědeckých projektů v Evropě,“ říká Alexandra Rudyšarová, pověřená generální ředitelka agentury CzechInvest. „Fakt, že u nás vyroste jeden z jeho pilířů, ELI Beamlines, k nám už teď přitahuje pozornost špičkových výzkumníků a největších technologických firem světa.“

Celá akce proběhla za přítomnosti českého velvyslance ve Francii Pavla Fischera a zástupců organizátorů ze společnosti CzechInvest, Ministerstva zahraničních věcí a Francouzko-české obchodní komory.


Obr. 1: Možná podoba ELI v Dolních Břežanech nedaleko Prahy

ELI je mezinárodním projektem, na jehož realizaci v České republice se budou podílet nejen tuzemské, ale i zahraniční firmy z Velké Británie, Německa, Francie, Itálie, USA a dalších zemí.

Odkazy & Download:
Domovská stránka agentury CzechInvest
Technika pro nejintenzivnější laser světa na technologických dnech CzechInvestu ve Francii
Česko-francouzské technologické dny představily laser ELIGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PGEN170 - Generátor 5 MHz až 170 MHz
Moduly PGEN170, jejichž základem je integrovaný obvod LTC6905, jsou lineárně řízené generátory obdélníkového signálu v rozsahu 5 MHz až 170 MHz.
Skladem od 630 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007