. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
TPS63020 – 4A převodník s velmi vysokou účinností

TPS63020 – 4A převodník s velmi vysokou účinností

DC/DC převodník TI pomáhá prodloužit dobu provozu na baterie v přenosných elektronických přístrojích a dosahuje až 96 procentní účinnosti v širokém rozsahu výstupního proudu.

Společnost Texas Instruments Incorporated představila doposud nejmenší zvyšující-snižující (buck-boost) převodník v oboru s 4A integrovaným spínačem a účinností až 96 procent. Integrovaný obvod TPS63020 pro řízení napájení pomáhá prodloužit dobu provozu na baterie u chytrých telefonů, přenosných lékařských zařízení, piko projektorů DLP® a dalších bateriově napájených multimediálních zařízení.


Obr. 1: TPS63020: Malý, účinný 4 A spínaný buck-boost

Hlavní charakteristiky a výhody převodníku TPS63020:

  • Schopnost velkého výstupního proudu umožňuje bateriově napájeným přístrojům generovat převážnou většinu proudu s největší možnou účinností; při typických podmínkách například 3 A při 3,3 V ve snižujícím režimu a více jak 2,0 A při 3,3 V ve zvyšujícím režimu.
  • Dynamické omezení vstupního proudu účinně řídí proud a efektivně chrání obvod a systém.
  • Úsporný režim udržuje vysokou účinnost i v rozsahu proudu při nízké zátěži.
  • Podporuje baterie s jedním lithiovým článkem nebo alkalické, NiCd případně NiMH baterie se 2 nebo 3 články.

Obvod TPS63020 pracuje při širokém rozsahu vstupních napětí od 1,8 V do 5,5 V a dokáže dosáhnout vybití lithiových baterií na hodnotu 2,5 V a nižší, při současném dosažení vynikající účinnosti při malé zátěži. Obvod pracuje na frekvenci 2,4 MHz a je dostupný v pouzdru 3 mm x 4 mm x 1 mm. To mimo jiné znamená, že obvod umožňuje dosáhnout konstrukce kompletního DC/DC převodníku na ploše menší než 100 mm2, což je o 60 procent méně než současná konkurenční řešení.


Obr. 2: Blokové schéma obvodu TPS63020

„Návrháři přenosných elektronických zařízení se trvale snaží získat z baterií co nejvíce, obzvláště v současné době, když přenosná zařízení doplňují o bezdrátová připojení s vyššími rychlostmi přenosu dat a o další dříve neznámé funkce,” říká Steve Anderson, senior vice president útvaru pro řízení napájení u společnosti TI. „Zvyšující-snižující převodníky s vyšším proudem, jako je TPS63020, dokáží řídit spotřebu tím nejúčinnějším a nejefektivnějším způsobem při nejmenší ploše na plošném spoji.”


Obr. 3: Aplikační schéma TPC63020

Úplné portfolio DC/DC převodníků a řízení baterií:
Společnost TI nabízí nejúplnější průmyslovou řadu zvyšujících-snižujících a jen snižujících DC/DC převodníků pro podporu jakéhokoli přenosného zařízení. V roce 2006 uvedla společnost TI svou řadu převodníků řady TPS630xx. Kromě DC/DC převodníků nabízí společnost TI rovněž nabíječky baterií, pracující v lineárním i spínaném režimu pro přenosnou elektroniku, včetně rovněž nedávno představeného obvodu bq24156, pracujícího ve spínaném režimu pro jednočlánkové lithiové baterie.

Více o obvodech TPS63020 poví Carmen Gonzalez, DC/DC product marketing engineer:

Stáhněte si prosím Flash Player pro přehrávání videí.

Dostupnost a cena:
Převodník TPS63020 a verze TPS63021 s pevným výstupním napětím o hodnotě 3,3 V jsou dostupné ve velkých objemech již nyní u společnosti TI a jejich autorizovaných distributorů. Doporučená maloobchodní cena je 2,5 USD při množství 1 000 kusů. Dostupné jsou rovněž vzorky, vývojové moduly a aplikační poznámky.

Odkazy & Download:
Domovská stránka firmy Texas Instruments
Domovská stránka firmy Texas Instruments v českém jazyce
Přehled distributorů

TPS63020: Malý, účinný 4 A spínaný buck-boost
DC/DC produkty
Objednávka vzorků a vývojového modulu pro převodník TPS63020
Nabíječka baterií bq24156 pracující ve spínaném režimu
Úplné portfolio pro řízení spotřeby od TI
Aktualizovaná kuchařka návrhů pro LED diody z Q2/2010GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
M66 QUECTEL
Quad-Band GSM/GPRS SMD modul s Bluetooth a rozměry 15,8 x 17,7 mm.
Skladem od 289 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007