. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
1,5 miliardy na podporu high-tech investic
19. dubna 2010 - 8:55 | Lucie Kocourková | 1,5 miliardy na podporu high-tech investic | Komentářů: 4  

1,5 miliardy na podporu high-tech investic

Ode dneška až do 15. října 2010 mohou podniky posílat CzechInvestu žádosti o evropské dotace.
1,5 miliardy na podporu high-tech investic

Celkem 1,5 miliardy korun na vybudování či rozšíření center s nabídkou IT služeb, mezinárodně zaměřených center sdílených služeb nebo high-tech opravárenských center nabízí od dnešního dne podnikům všech velikostí dotační program ICT a strategické služby.

logo EEI„Od roku 2007 se program ICT a strategické služby otevírá podnikům už potřetí. Uplynulé dvě výzvy nabídly celkem tři miliardy korun a setkaly se s obrovským zájmem firem. Agentura CzechInvest obdržela téměř čtyři stovky registračních žádostí o dotace v souhrnné hodnotě přesahující 6,5 miliardy korun,“ shrnuje Alexandra Rudyšarová, pověřená generální ředitelka agentury CzechInvest.

Tentokrát mohou podniky získat 1,5 - 100 milionů korun na jeden projekt. Projekty realizované převážně v regionech se soustředěnou podporou státu (dle usnesení vlády ČR č. 141 ze dne 22. února 2010) mohou mimořádně dosáhnout na dotaci s navýšenou horní hranicí podpory až 150 milionů korun. Podmínkou získání dotace z programu ICT a strategické služby je minimální investice do dlouhodobého majetku souvisejícího s projektem. Malé podniky musí proinvestovat minimálně 0,5 milionu korun, střední podniky 1 milion korun, velké podniky pak 3 miliony korun. Zároveň musí v rámci projektu vzniknout nová pracovní místa, a to v rozsahu 3 – 40 pozic podle velikosti podniku a typu podporované aktivity (tvorba a vývoj ICT/IT řešení, high-tech opravárenská centra, centra sdílených služeb).

Žádost o dotace ze třetí výzvy programu ICT a strategické služby přijímá agentura CzechInvest do 15. října 2010 prostřednictvím aplikace eAccount, která je online dostupná na adrese www.czechinvest.org. Doplňující informace k aktuální výzvě i k postupu podávání online žádosti o dotaci mohou podnikatelé získat na bezplatné informační lince o podpoře podnikání, která je jim k dispozici každý všední den od 9 do 13 hodin na telefonním čísle 800 800 777. Konkrétní dotazy mohou zájemci zasílat také emailem na adresu programy@czechinvest.org.

Program ICT a strategické služby je součástí Operačního programu Podnikání a inovace (OPPI), který mezi podniky z oblasti zpracovatelského průmyslu, centra sdílených služeb a technologická centra v období 2007-2013 rozdělí 3,6 miliardy euro, tedy okolo 100 miliard korun. O dotaci mohou požádat podniky, které své projekty realizují mimo území hlavního města Prahy. Řídicím orgánem OPPI je Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, zprostředkujícím subjektem pro dotační tituly OPPI je Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest.

Odkazy & Download:
Domovská stránka agentury CzechInvest
1,5 miliardy na podporu high-tech investic
Česko-francouzské technologické dny představily laser ELIGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (4):

Zobrazit starší 30 dnů (4)...

host
4. Dne 22. 04. 2010 v 12:12 zaslal host
Bez titulku
kdo vi co v tom je ;-)


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
L20 QUECTEL
GPS modul L20 firmy QUECTEL, SiRFStarIV, UART/I2C
od 263 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007