. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Překladač ASM / HEX
ASM / HEX

ASM / HEX

Pokud píšete program pro mikroprocesory, píšete ho v ASM kódu. Programátor ho však chce v HEXa kódu a na převod slouží tento program.

Ovládání je velice jednoduché. Stáhnete si uvedený program (na konci stránky je odkaz), po spuštění se z něj rozbalí složka ASM_HEX do ní všechny potřebné soubory.

Program se pak spouští ve Windows souborem Mpasmwin.exe a v DOSu Mpasm.exe. Načtete vytvořený soubor s ASM koncovkou, a kliknete na tlačítko Assemble. No a to je všechno. Soubor se vám převed ho HEXa formátu a dalších souborů (LST je potřeba pro simulátor).

Program taky kontroluje zda jste se někde nepřekleply, nebo něco nezapoměli. Pok ano, oznámí vám to a v souboru s koncovkou *.ERR najdete docela podrobný popis chyby a její přesné umístění.

 

Uvedený program je možné stáhnout v sekci Download!GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (10):

Zobrazit starší 30 dnů (10)...

host
10. Dne 10. 11. 2015 v 08:25 zaslal host
download1
A ten download je jako kde?!


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
WIZ107SR-TTL
Převodník TCP/IP <-> TTL UART s 3,3V úrovněmi a RJ45 konektorem.
Skladem od 650 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007