. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Bezpečné mikrokontroléry Atmel
21. dubna 2010 - 9:34 | Pandatron | Bezpečné mikrokontroléry Atmel | Komentářů: 0  

Bezpečné mikrokontroléry Atmel

Bezpečné mikrokontroléry firmy Atmel jsou určeny pro použití ve značkových produktech a produktech, vyžadujících vysoký stupeň ochrany uložených dat.

Firma Atmel představila nový bezpečný mikrokontrolér, určený pro použití ve značkových produktech, jakož i ve výrobcích, které jsou chráněny autorskými právy. Cílem je především zamezení možnosti padělání a klonování produktů. Mikrokontrolér AT90SO4 se stal novým představitelem rodiny AT90SO, která nabízí širokou škálu rozhraní pro ochranu jakéhokoli systému.


Obr. 1: Blokové schéma obvodu AT90SO4

Základní vlastnosti:

 • Vysoký výkon, nízký příkon
 • RISC architektura
 • Technologie SecureAVR
 • 96 K programové paměti ROM, 4K EEPROM, 2K RAM
 • ISO7816 kontrolér
 • Dvou-úrovňový kontrolér přerušení
 • Hardwarová podpora DES a Triple DES Engine DPA/DEMA Resistant
 • Dva 16-bitové časovače
 • Generátor náhodných čísel
 • Programovatelný interní oscilátor do 30 MHz
 • Pracovní napětí 2,7 až 5,5 V

Mikrokontrolér firmy Atmel typu AT90SO4 využívá propracovanou architekturu Atmel secureAVR, která je spolu se čtyřmi multiplexními rozhraními integrována do miniaturního pouzdra. Cílem technologie secureAVR je v první řadě poskytnou vysokou úroveň ochrany na úrovni bank a hlavních prvků. Obvody AT90SO4 tak pomáhají chránit libovolný výrobek před jeho nepovoleným klonováním.

Mezi cílové aplikace pro mikrokontrolér AT90SO4 by se dalo zařadit široké spektrum produktů, včetně inkoustových a tonerových tiskárnových náplní, počítačového příslušenství a herních konzolí, domácích spotřebičů, baterií a nabíječek, MP3 přehrávačů, Bluetooth-headset, inteligentních měřicích přístrojů a řady dalších.


Obr. 2: Rozložení pinů pouzdra SOIC8

"Nedávno provedená analýza ukázala, že v důsledku padělání originálních výrobků jsou meziroční ztráty výrobců více než 700 miliard dolarů. V důsledku toho mají výrobci tendenci hledat efektivnější řešení ochrany svých investic, provedených do výzkumu a vývoje nových produktů, které vyloučí možnost jejich padělání a klonování," řekl vedoucí marketingu systémů ochrany společnosti Atmel - Olivier Debelleix. "Mikrokontrolér AT90SO4 firmy Atmel tento problém řeší prostřednictvím podpory kryptografických funkcí, bezpečného uchování dat a integrací standardních rozhraní, která nejúčinněji umožňují realizovat funkci ověřování a ochrany před vnějšími vlivy."

Mikrokontrolér AT90SO4 je na základě optimalizovaného 8/16 bitového RISC CPU SecureAVR navržen speciálně pro práci i s bankovními aplikacemi, využívajícími smart-karty. Dále obvod integruje 4 kB EEPROM, 96 kB ROM a 2 kB datové paměti RAM.

Krom toho je přidána hardwarová podpora pro standardní symetrické šifrovací algoritmy (AES a DES/TDES) a zároveň poskytnuta kompatibilita s Common Criteria EAL5+ a FIPS140-2. A konečně je obvod vybaven rovněž i sadou multiplexního rozhraní, včetně ISO7816 (standardní rozhraní pro smart-karty), vysokorychlostní rozhraní SPI / I2C a samozřejmě i GPIO pro všeobecné použití.


Obr. 3: Embedded Security

Dostupnost a cena:
Obvody AT90SO4 firmy Atmel jsou již nyní dostupné ve formě vzorků a to v provedení standardních průmyslových pouzder typu SOIC8 a DFN8. Pro více informací o ceně i technických specifikací navštivte prosím webové stránky výrobce, nebo kontaktuje lokálního oficiálního distributora.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů

Atmel’s Secure Microcontroller Offers Easy-to-Implement Security to Prevent Cloning and Counterfeiting
Secure Microcontroller for Security Modules AT90SO4 Summary
Embedded SecurityGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
USB teploměr
Digitální USB teploměr s možností připojení externího čidla, funkcí termostatu se zasíláním e-mailu i přenosem dat na webový server.
Skladem od 500 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007