. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Když dojdeme na rozcestí…
23. dubna 2010 - 8:03 | Ray Simar | Když dojdeme na rozcestí… | Komentářů: 1  

Když dojdeme na rozcestí…

Pokračování série příspěvků Vision of 2020, majících za snahu zmapování technologií v roce 2020 očima těch nejpovolanějších. Tentokrát na téma platformový návrh v roce 2020.

Původní procesory doběhly svůj závod. Jak se hromadí vrstvy instrukcí a hardware, zlatá pouta zpětné kompatibility je svazují do architektur a kupí se četná rozlišení, tak se tyto architektury stávají stále složitějšími a obtížněji ověřitelnými.

Neschopnost budoucích technologií dodat vyšší výkon zrychlením taktovací frekvence si vynutí souběžné zlepšování a vyšší stupeň integrace, kterou umožní zmenšení velikosti, použití vrstvených předloh a případně i fotoniky. Návrhy a architektury, které ignorují fyzikální vlastnosti vzájemného propojení, budou přetíženy příčkami odebírajícími energii a prostor, a také sítěmi synchronních hodinových signálů, jež mohou selhat. Vznik standardu samostatného multiprocesorového programování je nepravděpodobný a nadbytečný. Zkušenosti a výzkum ukázaly, že jakýkoliv počet běžných programovacích jazyků, s rozšířením o několik klíčových multiprocesorových pojmů a o kvalitní prostředí pro analýzu a odstranění chyb, může vytvořit základ, který umožní uživatelům efektivně programovat systémy sestavené z celé řady procesorů. Je důležité si uvědomit, že neexistuje žádná kouzelná formule pro vyřešení problému automatického sektorování uživatelského kódu. Namísto toho by se úsilí mělo zaměřit na nástroje, které pomáhají programátorům pochopit dopady výkonu a spotřeby energie kvůli oddělování aplikací a podpoře odstraňování chyb těchto oddělených aplikací.

Jak se spotřeba energie stává stále větší prioritou, tak vývojářské nástroje musí podporovat optimalizaci spotřeby energie právě tak, jak optimalizují výkon a velikost kódu. Se simulátory spotřeby energie mohou uživatelé poprvé rozhodovat o vztahu mezi spotřebou energie a výkonem již při psaní aplikace. To rovněž umožňuje optimalizovat programy a emulační analýzy založené na spotřebě energie.

O autorovi
Ray Simar byl ve společnosti Texas Instruments zodpovědný za rozvoj řešení digitálních signálních procesorů pomocí vývoje pokročilých architektur pro různé aplikace. R. Simar byl rovněž TI Fellow za svoji průkopnickou práci na technologii procesorů DSP. D. Ray je nyní profesorem na RICE University, kde přednáší o procesorech DSP.

Autor: Ray Simar - bývalý člen vedení TI a manažer návrhářského týmu procesorů DSPGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (1):

Zobrazit starší 30 dnů (1)...

host
1. Dne 23. 04. 2010 v 21:22 zaslal host
Bez titulku
Simulátory spotřeby energie, to zní zajímavě...


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
WIZ110SR - RS232
Převodník TCP/IP <-> RS232 s konektory RJ45 i D-Sub
Skladem od 730 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007