. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Máte něco na hlavu?
26. dubna 2010 - 7:39 | Karel Vašíček | Máte něco na hlavu? | Komentářů: 0  

Máte něco na hlavu?

Prostá otázka a kolik v sobě může skrývat různých významů, pronesena například v lékárně či v kloboučnictví. V prvém případě nám budou jistě nabídnuty nějaké super zázračné pilulky, slibující vyřešit veškeré naše problémy.

V případě druhém získáme apartní klobouček s ubezpečením, jak nám sluší. V prvém případě časem zjistíme, že žádné pilule za nás naše problémy nevyřeší. V druhém případě nám kamarádi sdělí, že v té hrůze, co máme na hlavě, vypadáme vskutku komicky. Zvláštní reakce dokáže vyvolat tato otázka v autoservisu. Majitel staršího vozu je mechanikem skoro vždy ubezpečen, že zde již není pomoci, ale že se mechanik pokusí o zázrak. Zázrak se skoro vždy povede a agonie třicet let staré Škodovky pokračuje další měsíce. Majiteli nového vozu při garanční opravě mechanik předvede zručné zalovení rukou kdesi v hloubi pod palubovkou. Načež vytáhne měsíc pohřešovaný svazek klíčů od bytu. A je po klepání v hlavě motoru. Bohužel jsme před týdnem raději vyměnili zámky u bytu, takže naše radost není zcela nezkalena. Odjíždíme ze servisu, mechanik se za námi dívá a významně si klepe na co? No přece na hlavu.

Zapomeňme na podobné nepříjemnosti a podívejme se, co pro naši hlavu najdeme v prodejnách GM Electronic. Technik i turista se dostává do situace, kdy si potřebuje posvítit na místa svého pohledu a mít přitom volné ruce. Pro tyto účely jsou určeny svítilny čelovky. V dnešní době jsou jako svítící prvky většinou využity vysoce svítivé LED diody, zaručující dlouhou výdrž baterií.


Obr. 1: F-SV.CEL-HL003

F-SV.CEL-HL003, skl. číslo 759-318 má 2 bílé LED a přepínatelně 1 LED červenou. Je tedy vhodná i pro chodce či cyklisty, kteří si ji mohu připevnit i na paži nebo na kostru bicyklu. Cena 165 Kč.


Obr. 2: F-SV-S3316 a F-SV-S117

Až 6 hodin svícení na jednu sadu tří alkalických baterií AAA zabezpečí Luxeon LED 1W ve svítilně F-SV-S3316, katal.číslo 759-359. Cena 198 Kč.
Kapesní svítilna v pogumovaném pouzdře F-SV-S117, sklad. číslo 759-332 s devíti LED a poutkem se hodí nejen do ruky a k uskladnění v kapse, ale je jako stvořená k amatérskému upevnění k přílbě nebo na kolo. Je vodotěsná.


Obr. 3: F-SV-3338

Další zajímavou čelovou svítilnou je F-SV-3338, katal. číslo 759-452 v ceně 208 Kč. Celkem 23 diod LED lze přepínat od svícení na plný počet diod přes 9 nebo 3 diody pro úsporný provoz. Napájení 3 články AAA. K nastavení úhlu svícení slouží otočný kloub.

Pro dílnu, hlavně pro montáže v málo dostupných částech přístrojů, kde je potřeba si přisvítit, mít přitom volné ruce a navíc si zvětšit pohled na miniaturní součástky, je určena čelová lupa s přisvětlením N-8PK-MA003N, skl. číslo 731-431. Její skvělá cena 110 Kč z ní činí dostupného pomocníka nejen pro technika elektronika, ale také pro zrakově postižené.


Obr. 4: N-8PK-MA003N

Pro hlavu, tentokrát ve smyslu výuky či zbystření myšlení, je určena novinka v sortimentu GM Electronic. I když v sortimentu GM jde o novinku, elektronická stavebnice Voltík se vedle mechanických stavebnic Merkur řadí ke klasice českých didaktických pomůcek a her. Stavebnice Voltík umožňuje sestavit od jednoduchých návodů nejméně 35 elektronických modelů bez pájení s barevnými světélky a tónovým bzučákem, nevyžadující žádné znalosti elektroniky až po složitá zapojení. Modely mají různou obtížnost sestavení, od nejjednodušších, například světelný a zvonkový obvod, různé houkačky, až po měřič vlhkosti, vysílač a přijímač Morseovy abecedy, elektronický klavírek či telegraf. Nejsložitější verze Voltík 3 se věnuje logickým integrovaným obvodům, čítačům, pamětěm SRAM a sestavení 50 digitálních modelů bez pájení. Například si lze vyzkoušet funkce logických členů (AND, OR, INVERT) a jejich kombinace, sestavit kódový zámek, různé bzučáky a blikače, zpožďovací obvod do 100s, "schodišťový spínač", čítač apod. Umožňuje osvojit si základy dvojkové soustavy, vyzkoušet speciální digitální houkačku, naprogramovat světelného hada nebo světelný nápis, měřič reakčního času, hrací skříňku či světelný budík. Můžete si také sestavit univerzální losovací zařízení, které využijete např. při hře "Voltíkova ruleta", "Veselá rajčata", "Macháček" a další. Elektronické prvky se připojují patentními svorkami na kartonových barevných polích. Podrobný návod seznamuje začínajícího mladého adepta elektroniky se základními funkcemi obvodů. Svojí koncepcí eliminuje začátečnické neúspěchy způsobované při klasických konstrukcích špatným pájením. Stavebnice je vhodná nejen pro domácí použití, ale i pro zájmové kroužky a školní výuku.


Obr. 5: Stavebnice F-VOLTIK 1, F-VOLTIK 2 a F-VOLTIK 3

Je k dispozici ve třech velikostech. F-VOLTIK 1, skl. číslo 761-438 v ceně 549 Kč, F-VOLTIK 2, skl.číslo 761-439 v ceně 792 Kč a F-VOLTIK 3, skl. číslo 761-440 v ceně 1998 Kč.

Zveme Vás do prodejen GM Electronic v Praze, Thámova 15, v Brně, Koliště 9, v Ostravě, 28. října 254, v Plzni, Dominikánská 8, v Přerově na náměstí Přerovského povstání 1. Na Slovensku v Bratislavě, Mlýnske nivy 58.
Navštivte i naše webové stránky s e-shopem a katalogem www.gme.cz a www.gme.sk.

Autor: Karel Vašíček - GM Electronic, spol. s r.o

Odkazy & Download:
Domovská stránka firmy GM Electronic
Slovenská domovská stránka firmy GM Electronic
STAVBA NEBO REKONSTRUKCE? KVALITNÍ ELEKTROINSTALACE PRO VÁŠ DŮM ZA NEJLEPŠÍ CENY!GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PU232E - Převodník USB / sériový port (UART), modul
Kompaktní a jednoduše použitelný modul datového převodníku do USB portu.
Skladem od 199 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007