. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Integrace mikrokontroléru MSP430 s Bluetooth
28. dubna 2010 - 9:54 | Pandatron | Integrace mikrokontroléru MSP430 s Bluetooth | Komentářů: 2  

Integrace mikrokontroléru MSP430 s Bluetooth

Integrace Bluetooth technologie na obvodech TI řady MSP430 spolu s kompletním softwarovou základnou umožňuje snadný vývoj mobilních komunikačních zařízení.

Texas Instruments Incorporated (TI) představil na právě probíhající Embedded Systems Conferenci v San Jose hned celou řadu novinek. Mimo jiné jsou to podpora Linuxu u digitálních signálních procesorů a SoC, vstup TI do fóra Homegrid ITU-T a nebo nové mikrokontroléry MSP430 s integrovaným rozhraním Bluetooth. Jelikož jsou obecně bezdrátové technologie stále žádanějším prvkem jak spotřební tak i průmyslové a další elektroniky, rozhodně stojí za to představit si uvedené mikrokontroléry blíže. Ostatní novinky budou průběžně uvedeny v Bleskovkách na titulní stránce.

Především ke zmírnění úsilí, které umožní bezdrátové připojení technologií v přenosném provedení, představil Texas Instruments spojení již sedmé generace Bluetooth® čipů, dostupných pod označením CC2560, s embedded Bluetooth stack běžícím na ultra-low-power TI MSP430™ mikrokontroléru (MCU).


Obr. 1: PAN1315 Bluetooth Evaluation Module Kit for MSP430

Dva vývojové kity s označením EZ430-RF2560 a hodnotící modul (EMK) PAN1315, jsou již nyní okamžitě k dispozici pro nové a stávající zákazníky, jímž umožňují seznámení se s obvody, jejich zhodnocení a upgrade. Tyto vývojové kity mají za cíl urychlit zákazníkům proces integrace Bluetooth z měsíců na pouhé týdny. Dále pak samozřejmě snížit překážky spojené s implementací RF a zákazníkům dát do rukou plně funkční Bluetooth technologii ihned, během několika minut po rozbalení vývojového kity.

Designéři dnes obecně spoléhají na snadno a rychle použitelné technologie, s ultra-nízkou spotřebou energie. Oblíbené obvody z řady MSP430 MCU přitom nabízejí současně rozhraní jak pro analogové signály a senzory, tak i digitální komponenty, nacházející se v širokém spektru přenosných zařízení. Zákazníkům, kteří se spolehnou na CC2560 Bluetooth řešení, se do rukou dostává nejlepší obvod v třídě RF prvků, který ve spojení s MCU tvoří jedinečně flexibilní řešení budoucnosti Bluetooth profilů. Společně tak tyto technologie tvoří vhodný základ pro libovolné přenosné aplikace s Bluetooth pro obory, jako je lékařství, průmysl či spotřební elektronika.

Pro seznámení se s obvody i vlastní vývoj aplikací jsou určeny následující sady:

Název Popis Vlastnosti a výhody
EZ430-RF2560 software development tool Levný, svázaný TI Bluetooth hodnotící a vývojový softwarový nástroj pro MSP430 a CC2560, řešící všechny hardware a software prvky do pohodlné USB klíčenky.
  • Zákazníkům pomáhá vyhodnotit a otestovat návrhy ve fázi raného vývoje a odhadnout tak celkové investice do R&D
  • Osvědčená Bluetooth křemíková technologie snižuje zákazníkovi výrobní riziko
  • Kompletní hardwarové a softwarové předtestované řešení s Bluetooth® 2.1 + EDR podporou
  • MindTree je připravený Bluetooth stack s profilem SPP pro obvody MSP430BT5x
PAN1315 EMK Výroba připraveného, velmi pokročilého nástroje pro vývoj software pomáhá zákazníkům při vytváření nových aplikací s řadou obvodů MSP430F5438 a možnost experimentování s použitím Panasonic CC2560 Bluetooth modulu Ucelené vývojové prostředí obsahuje výše uvedené EZ430-RF2560 prvky. Kromě toho modul:
  • Integruje Panasonic HCI modul s MSP430 MCU pro pokročilejší konstrukce
  • Odstraňuje RF návrhy, čímž zvyšuje rychlost návrhových cyklů a snižuje rizika pro své zákazníky
  • Umožňuje vytvářet pokročilé konstrukce s více inteligentními periferními soubory
  • Usnadňuje zákaznickou specifikaci pro integraci aplikací, umožňuje doplnění technologie Bluetooth s minimálním úsilím
  • Přichází s plnou podporou společenství pro rychlejší ladění a vývojové cykly

Využití partnerství pro pokračující podporu trhu
Stejně jako u jiných na TI-založených projektů, je i zde zákazníkům, pracujících s těmito novými kity, umožněn neomezený přístup k TI partnerské komunitě. Například firma Panasonic nabízí rozšiřující Bluetooth modul, který obsahuje CC2560 řešení. "Jsme potěšeni, že práce s TI nám umožnila dodat silný, vysoce flexibilní a cenově efektivní modul pomoci push Bluetooth technologie na nové trhy," řekl Richard Trueman, RF Product Manager, Panasonic. "PAN1315 je nejnovější přírůstek do právě rozšířené rodiny RF modulů firmy Panasonic. Ty umožňují spojení mezi mobilními zařízeními - včetně mobilních telefonů a zařízení, napájených malou knoflíkovou baterií, jako jsou senzory, hodinky užívané ve zdravotnictví, zábavní a mobilní příslušenství - všw může být snadno realizováno pro vytvoření plynulých datových řetězců ze senzorů na webu."


Obr. 2: EZ430-RF2560 Bluetooth Evaluation Tool

Firma MindTree poskytuje zdarma software Bluetooth stack a SPP profilem, integrovaný v MSP430 MCU. "Tento již připravený Bluetooth IP MindTree stack umožňuje s produkty TI rozšíření naší již existující, mnohostranné spolupráce, a představení dalšího milníku v naší globální technologii Bluetooth," řekl Vinod P. Deshmukh, prezident a CEO, R & D služeb, MindTree. "MindTree řešení jsou používány v různých zařízeních, včetně náhlavních souprav, mobilních telefonů a automobilových infotainment platforem, přičemž dnešní krok bude vést k jejich dalšímu rozšiřování. Těšíme se tak na pokračování spolupráce při zavádění TI a MindTree Bluetooth technologie pro nové zákazníky."


Obr. 3: MSP430F5438 Experimenter Board

Dostupnost
Nástroje EZ430-RF2560 a PAN1315 EMK jsou již dnes k dispozici a to v kusové ceně 99 dolarů. Tyto nástroje spolu s MSP430F5438 vývojovou deskou je možné objednat přímo na http://www.ti.com/MSP430CC2560-pr-ee.

Odkazy & Download:
Domovská stránka firmy Texas Instruments
Domovská stránka firmy Texas Instruments v českém jazyce
Přehled distributorů

MSP430 home
EZ430-RF2560 tool
PAN1315 EMK tool
PAN1315 module from Panasonic

Connectivity Wiki
TI E2E community for MSP430
European Customer Support Center
TI E2E Community
Czech free phone number: 00800-ASK-TEXAS (00800-275-83927)GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (2):

Zobrazit starší 30 dnů (2)...

host
2. Dne 28. 04. 2010 v 13:13 zaslal host
TI objednávka
TI už mě pěkně štvou, objednal jsem si u nich ty hodinky Chronos 433MHz a pořád posouvaj datum dodání, už se to blíží k půl ročnímu prodléní... Na firmu jejich formátu je to velmi trapné.


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PUSBIO1R - Multifunkční relé s USB rozhraním
Multifunkční relé s USB rozhraním - PUSBIO1R patří do skupiny nové řady USB – relé a USB – I/O převodníků. Moduly jsou vybaveny výkonovými relé a izolovanými vstupy. Pro ovládání slouží aplikace PUSBIO – Control Software.
Skladem od 345 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007