. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Google kupuje výrobce čipů Agnilux
29. dubna 2010 - 7:52 | Pandatron | Google kupuje výrobce čipů Agnilux   verze pro tisk

Google kupuje výrobce čipů Agnilux

Google Inc. vstupuje do oblasti výroby polovodičových čipů koupí designerského týmu Agnilux Inc. (San Jose, Calif.).

Podle dostupných zpráv se Google stal 100% vlastníkem firmy Agnilux, která byla vytvořena bývalými konstruktéry firmy Apple, tvořící vlastní firmu. Agnilux byla založena v prosinci 2008, bohužel je však o ní dostupných pouze velmi málo informací, snad jen kromě toho, že jméno je složeno ze slova pro požár - Agni - a latinského slova pro světlo - lux.

Na internetu se spekuluje, že designerský tým mohl být sestaven za účelem dosažení nižší spotřeby energie u síťových serverů. Především se tak mělo jednat o návrh multiprocesorových čipů architektury ARM, dostupných posléze pod licencí pro zlepšení energetické účinnosti a rozšíření životnosti napájecích baterií.

Klíčovými osobami, které přešli ze společnosti Apple do Agnilux jsou Mark Hayter a Amarjit Gill. Rovněž má mezi ně patřit i Dan Dobberpuhl, zakladatel P.A.Semi, který nedávno opustil Apple a přešel do Agnilux.

PEHub informující o akvizici s odkazem na mluvčího Google uvádí, že Agnilux je předním držitelem strategických investičních jednání s firmami jako je Cisco, Microsoft a Texas Instruments. Rovněž je v dostupných materiálech spekulováno o ceně, která by podle informací měla být na své horní hranici, aby přesvědčila Agnilux k omezení rizikových kapitálů.

Jako orientační měřítko je možné vzít akvizici z dubna 2008, kdy společnost Apple koupila PASemi, i když ve více rozpracovaném stavu, za asi 278 milionů amerických dolarů.

Více informací na: http://google.com/GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Pátek, 23. června 2017, 25. pracovní týden
EUR = 26,295   USD = 23,530
Přihlásit / Registrovat se Navštivte náš e-shop...
Zakázky pro vás
Nadcházející události
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007