. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nejrychlejší ultrapřenosný notebook a tablet pro podnikání

Nejrychlejší ultrapřenosný notebook a tablet pro podnikání

Lenovo navrhlo nejrychlejší ultrapřenosný notebook a chytrý tablet pro kažné podnikání, aneb podle hesla - Když záleží na výkonu.

Společnost Lenovo rozšiřuje svoji nabídku přenosných počítačů určených pro náročné uživatele o několik novinek. Na našem trhu budou nově k dispozici ultrapřenosný notebook ThinkPad X201, který představuje ideální kombinaci tenkého, lehkého a zároveň výkonného přenosného počítače, dále notebook ThinkPad X201s, nejtenčí a nejlehčí ThinkPad, a inteligentní tablet pro podnikové uživatele X201.

„Klademe i nadále důraz na inovace, abychom poskytli našim mobilním zákazníkům rychlejší, výkonnější a chytřejší notebooky ThinkPad,“ řekl Robert Janásek, marketingový manažer společnosti Lenovo Czech Republic and Slovakia. „Nově uvedené počítače nabízejí nejnovější počítačové technologie a další speciální funkce vyvinuté společností Lenovo pro usnadnění jejich používání i pro zvýšení jejich produktivity."


Obr. 1: Notebook ThinkPad X201

Když záleží na výkonu i na váze
Při taktu více než tři gigahertzy a hmotnosti od 1,3 kg nabízí ThinkPad X201 ve velmi tenkém a lehkém provedení vysoký výkon. Společnost Lenovo optimalizovala nový ThinkPad X201 bez jakýchkoliv ústupků v oblasti mobility a výkonu na rozdíl od konkurence, která často volí kompromis mezi velikostí, hmotností, výkonem nebo chlazením. X201 překonává taktovací frekvence konkurentů ve své třídě o 25 procent a nabízí běžné procesory Intel Core, zatímco konkurence nabízí pouze méně výkonné nízkonapěťové procesory. Navzdory tomu X201 dosahuje velmi dlouhé doby provozu na baterie, a to až 11 hodin. Nový ThinkPad X201s, bojovník muší váhy řady X, pak váží od 1,1 kg a uživatel s ním může pracovat až 12 hodin.

Chytrý tablet pro podnikatele
Společnost Lenovo optimalizovala i tablet ThinkPad X201 určený speciálně pro podnikatelský sektor. Na rozdíl od tabletů určených pro koncové spotřebitele nabízí tablet X201:

Ovládání nejen na klávesnici

 • 12,1palcový kapacitní multidotykový displej s aplikací Lenovo SimpleTap, která používání tohoto displeje výrazně zjednodušuje
 • Dvojí funkčnost - perem či prsty ovládaný tablet a plnohodnotný notebook s klávesnicí

Funkčnost a produktivita

 • Operační systém Microsoft Windows 7 Pro optimalizovaný pro ovládání dotykem
 • Multitasking s podporou technologií Flash a Java
 • Nejnovější procesory Intel Core
 • Široký pozorovací úhel displeje až 185 stupňů
 • Nástroje pro zabezpečení včetně čtečky otisků prstů, technologie zabraňující krádeži, samošifrovací pevné disky a mnohem více

Multimédia a rozšiřitelnost

 • Mikrofon s potlačením šumu, stereofonní reproduktory, 2.0megapixelová kamera, 54mm ExpressCard slot pro čtečku čipových karet, TV tuner, FireWire a další zařízení
 • Připojení přes WiMAX, 3G, WiFi, Bluetooth a gigabitový Ethernet
 • Volitelně DVD mechaniku připojitelnou pomocí UltraBase nebo USB portu
 • Rozšiřitelnost až na 8 GB operační paměti, více USB portů, slot pro 54mm Express Card a další

Podívejte se na video, jak se vyvíjely ThinkPad tablety.


Obr. 2: Možnosti notebooku ThinkPad X201

Ceny a dostupnost
Modely ThinkPad X201, X201s a tablet X201 budou na našem trhu dostupné od začátku května. Cena modelu ThinkPad X201 a X201s začíná na 32 990 Kč a tabletu X201 na 36 990 Kč. Všechny ceny jsou uvedeny bez DPH.

O společnosti Lenovo
Společnost Lenovo je jedním z nejvýznamnějších světových výrobců špičkové výpočetní techniky. Obchodní model společnosti Lenovo je postaven na inovacích, efektivním provozu a úsilí o maximální uspokojení zákazníka, přičemž společnost zároveň významně investuje na rozvíjejících se trzích. Společnost Lenovo v dnešní podobě vznikla akvizicí divize osobních počítačů IBM a dnes se věnuje vývoji, výrobě a prodeji spolehlivých, vysoce kvalitních, bezpečných a snadno použitelných technologických produktů a služeb pro zákazníky z celého světa. Hlavní výzkumná centra společnosti Lenovo se nachází v japonském Yamatu, čínském Pekingu, Šanghaji a Šenzenu a v americkém Raleighu. Další informace o společnosti Lenovo jsou k dispozici na www.lenovo.com.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Lenovo SimpleTap
Videoklip z vyvívoje ThinkPad tabletu
Sledujte Lenovo na TwitteruGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (1):

Zobrazit starší 30 dnů (1)...

host
1. Dne 05. 05. 2010 v 10:37 zaslal host
Široký pozorovací úhel displeje až 185 stupňů ???
To jako s tímhle displejem uvidím i za roh? :-D


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
GPS-320FW
Kompletní GPS přijímač se ziskovou anténou a komunikačním rozhraním RS232 / TTL.
od 1490 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007