. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
ABB za rostoucí poptávky rozšiřuje výrobu polovodičů

ABB za rostoucí poptávky rozšiřuje výrobu polovodičů

Elektrické spínače zlepšují řízení toku a efektivní využití elektrické energie.

Společnost ABB, přední světový dodavatel špičkových technologií v oblasti energetiky a automatizace, uzavřela v České republice smlouvu na získání výroby polovodičů od společnosti Polovodiče, a. s., člena ČKD Group. Dodatečná výrobní kapacita pro výkonové polovodiče pomůže společnosti ABB vyrovnat se s očekávanou rostoucí poptávkou, kterou způsobuje vyšší využívání obnovitelné energie a snaha o zvýšení energetické efektivnosti.

Polovodiče, a.s. vyrábí výkonové polovodiče od poloviny 50. let. Vyjádřeno v amerických dolarech, dosahovala společnost obratu řádově v dvouciferných hodnotách, a to zejména z výroby výkonových polovodičů. Společně s aktivy pro výrobu polovodičů přejde do společnosti ABB přibližně 200 zaměstnanců. Strany se rozhodly nezveřejňovat hodnotu transakce, která ještě musí získat obvyklá schválení od regulačních orgánů.

Výkonové polovodiče jsou spínací zařízení, která řídí tok elektrické energie a převádějí elektřinu do potřebného vlnového tvaru a frekvence. Jsou základem mnoha předních technologií ABB, jako například přenosové soustavy vysokého napětí se stejnosměrným proudem (HVDC), frekvenční měniče a připojení obnovitelných zdrojů energie, například větrné nebo sluneční energie, do elektrické sítě.

„Výkonové polovodiče mají ústřední význam pro rozvoj inteligentních sítí, v nichž se využití obnovitelné energie spojuje s lepším řízením toků energie v zájmu vyšší spolehlivosti a efektivnosti,“ uvedl Peter Leupp, vedoucí divize ABB Systémy pro energetiku. „Výroba společnosti Polovodiče posílí naše tržní postavení jako jednoho z předních výrobců výkonových polovodičů.“

Společnost ABB za poslední tři roky investovala 150 milionů USD na rozšíření svého závodu na výrobu polovodičů v Lenzburgu ve Švýcarsku. Akvizice zvýší úspory z rozsahu v obou závodech a zvýší pružnost výroby a dodávek.

ABB (www.abb.cz) je přední světovou firmou působící v oblasti energetiky a automatizace. Umožňuje zákazníkům ze sféry průmyslu, výroby a distribuce energií zlepšit výkonnost při současném snížení dopadu jejich činností na životní prostředí. ABB má kolem 117 000 zaměstnanců ve více než 100 zemích světa. V České republice působí na osmi lokalitách a zaměstnává téměř 2700 lidí.

Odkazy & Download:
Domovská stránka ABB v České republice
ABB pomáhá chránit data společnosti Weta Digital, tvůrce filmového hitu Avatar
ABB za rostoucí poptávky rozšiřuje výrobu polovodičůGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Anténa 2J010 - 900/1800/2400MHz
Anténa 900/1800/2400MHz, 90° s konektorem SMA
Skladem od 83 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007