. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Atmel ARM9 pro bezpečné průmyslové aplikace
6. května 2010 - 9:07 | Pandatron | Atmel ARM9 pro bezpečné průmyslové aplikace | Komentářů: 1  

Atmel ARM9 pro bezpečné průmyslové aplikace

Atmel představuje rozšíření EMPUS řady obvodů založených na jádře ARM926 pro průmyslové aplikace, vyžadující zabezpečené šifrování a autentizaci.

Společnost Atmel Corporation představila novou generaci svých general-purpose ARM-based embedded microprocessors (eMPUs), optimalizovaných pro použití v průmyslových aplikacích. S uvedením obvodů SAM9M11 a SAM9G46, dodává společnost Atmel přesná řešení šitá na míru průmyslovým embedded systémům, které vyžadují zabezpečené připojení a ověřování požadavků prostřednictvím implementace hardwarového šifrování. Nové obvody jsou v podstatě klony nedávno představených obvodů SAM9G45 a SAM9M10, které jsme představili článkem Průmyslový ARM9 SoC pro videoaplikace a kterým se již nyní dostalo náležitého ocenění z řad vývojářů.


Obr. 1: Blokové složení obvodu SAM9M11

Obvody s vysokou integrací, založené na architektuře ARM926, jsou ideální pro průmyslové a operační řízení například vzduchotechniky, POS terminálů, zabezpečovacích systémů, tiskáren a zdravotnické techniky. Integrovaný engine podporuje hardwarové šifrování, tolik vyžadované předními průmyslovými standardy, doplněný o generátor náhodných čísel, který vychází z NIST Special Publication 800-22 a Diehard Random Tests Suite. V důsledku toho lze nyní pro adresaci síťové aplikace využívat hardwarového šifrování pomocí AES (256, 192 a 128-bitový klíč) v souladu se zveřejněním americké specifikace FIPS 197 a 3DES (jednoduchý či trojnásobný algoritmus klíče) v souladu se specifikací FIPS PUB 46-3. Stejně jako je zajištěna podpora autentizace pomocí digitálního podpisu pomocí algoritmů SHA1 a SHA256 v souladu s FIPS Publication 180-2.

"Trh pro aplikace vyžadující zabezpečenou komunikaci pro automatizaci v komerčních budovách, zabezpečovací systémy a POS terminály se přesouvá směrem k mnohem vyšší rychlosti a výrazně nižší spotřebě energie," řekl Jacko Wilbrink, product marketing director, Atmel. "Zároveň dnes vývojáři požadují možnost jednoduchého stažení software přes internet, obsahující plnohodnotné video s kompletní sadou uživatelských rozhraní a možnosti připojení. Díky novým produktům, řeší společnost Atmel všechny tyto základní požadavky moderní doby."


Obr. 2: Blokové složení obvodu SAM9G46

Kromě hardwarové podpory šifrování, nabízí obvody SAM9M11 a SAM9G46 shodné funkce jako předchozí typy SAM910 a SAM9G45, včetně plné podpory DDR2 pamětí a vysokorychlostní sériové komunikace, jako je 10/100 Ethernet, HS SDIO/SD/MMC a HS USB 2.0 Host a Device. Stejně tak nechybí ani základní TFT LCD řadič s podporou dotykových displejů a další.


Obr. 3: Přehled obvodů řady AT91SAM

Dostupnost a cena:
Obvody SAM9M11 jsou v podobě vzorků k dispozici již nyní a v plné produkci budou ve třetím čtvrtletí roku 2010. Obvody SAM9G46 budou v podobě vzorků k dispozici v létě 2010 s plnou produkcí ve čtvrtém čtvrtletí roku 2010. Zákazníci využívající aktuální obvody SAM9M10 a SAM9G45 budou moci přidat výkonnou zabezpečenou komunikaci na stávající platformu s maximální kompatibilitou na současný software. Vývoj aplikací či seznámení se s obvody lze pomocí kitu AT91SAM9M10-G45-EK, přičemž šifrování, vykonávané hardwarově, bude do aplikace přidáno v závěrečné části projektu.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů

Atmel Introduces Enhanced ARM926-based eMPUs for Industrial Applications Requiring Secure Encryption and Authentication
AT91SAM ARM-based MCUs and eMPUsGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (1):

Zobrazit starší 30 dnů (1)...

host
1. Dne 06. 05. 2010 v 12:09 zaslal host
Bez titulku
Kolik je to asi křemíku navic? Ze by nebylo spatne kdyby takove funkce obsahovaly i mensi obvody. V takovem pripade je se softwarovou implementaci problem a pritom by to využila cela rada malych aplikaci.


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
M10 QUECTEL
Čtyřpásmový GSM/GPRS modul M10 firmy QUECTEL, GPRS Class 12, TCP/IP
Termín nepotvrzen od 395 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007