. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Návrh internetového přehrávače
10. května 2010 - 9:46 | Pandatron | Návrh internetového přehrávače | Komentářů: 3  

Návrh internetového přehrávače

Internetové mediální přehrávače poskytují flexibilní platformu reprodukce a robustní uživatelský interface, poskytující snadný přístup k tisícům rozhlasových stanic a mediálním archivům.

Zařízení označovaná jako Internet Radio Players - internetová rádia, poskytují svým uživatelům jednoduchý způsob využití dostupnosti tisíců rozhlasových stanic prostřednictvím jednoduchého internetového připojení.

Kombinace nízké výrobní ceny, nízké energetické náročnosti a celkově malých rozměrů tvoří z těchto zařízení ideální alternativu ke klasickým počítačům pro poslech rozhlasových stanic. Obvykle však nabízejí i řadu doplňkových funkcí, jako je kupříkladu budík, stereo IO a LCD nebo dotykový displej. Vyšší řada koncových zařízení poté podporuje přehrávání videa a využití on-line obsahu, jako jsou alba či prohlížení internetového obsahu.


Obr. 1: Interaktivní blokový diagram internetového přehrávače

Spotřeba energie, soubor periferií a vybavenost software jsou těmi hlavními faktory hodnocení centrálních aplikačních procesorů. Rodiny obvodů ARM 9 a ARM Cortex A-8 jako je Sitara™, poskytují kombinaci dobré energetické účinnosti a dostupnosti celé řady periferií, včetně obrazového subsystému pro úpravu obrazu, míchání a podporu 3D grafiky. Jmenovitě poté kupříkladu obvody rodiny OMAP3530 firmy Texas Instruments integrují ve svém pouzdře DSP pro dekódování videa a obrazový hardwarový akcelerátor pro náročnější video-aplikace.


Obr. 2: Blokové schéma aplikačního procesoru OMAP3530

Obdobně je zde možné třídit aplikace i podle dostupnosti podpory audio subsystémů. Pro ty, kteří hledají nejnižší cenu monofonní reprodukce jsou dostupná nízkopříkonová a levná řešení. Nejběžnější konfigurací reproduktorů v aplikacích internetových přehrávačů je 2.0 s levým a pravým reproduktorem o výkonu na úrovni kolem 10 W. V high-end systémech s reproduktorovou konfigurací 2.1 je často dostupný více vyvážený zvukový výstup. Audio procesory jako TAS3208 spolu s I2S výstupním reproduktorovým zesilovačem typu TAS5711 zahrnují i funkce jako je ochrana reproduktorů, filtrování výstupu i multikanálové vyrovnávání, produkující bohatý zvukový výstup s výkonem až 20 W.


Obr. 3: Blokové schéma obvodu TAS5711

USB a stereo vstupní rozhraní poskytují koncovému uživateli přístup k osobní elektronické hudební knihovně. K té je možné přistupovat i pomocí dalších pomocných zařízení, jako jsou přenosné audio přehrávače, USB externí pevné disky či družicové přijímače. Další populární možností připojení uživatelů k existující mediální sbírce je datový stream od síťového úložného zařízení nebo pevného disku počítače, dostupného prostřednictvím domácí sítě.

Integrace možností dotykových obrazovek ve spojení s obvodem TSC2008 poskytuje softwarové inženýrství s dynamicky vytvořenou flexibilitou, vizuální přitažlivostí i snadným ovládáním od spotřebitele.


Obr. 4: Blokové schéma obvodu TAS3208

Napájecí požadavky pro výkonné procesory jsou rozdílné od požadavků koncových reproduktorových zesilovačů. Procesory obvykle vyžadují stejnosměrné napájecí napětí 6 voltů a méně. Naproti tomu výkonové koncové zesilovače obvykle vyžadují 12 až 18 V DC. Jedním z možných řešení, pro vytvoření dvou napájecích subsystémů, je generování vyššího napětí pro zesilovač přímo z AC / DC zdroje a poté nižšího napětí pro procesorový obvod. Druhým možným řešením je naopak vytvoření jednotného nízkého napájecího napětí v síťovém či jiném zdroji a následně procesorem ovládaným DC / DC konvertorem získat požadované napětí pro výkonový zesilovač.

Více informací o návrhu internetového hudebního přehrávače, včetně konkrétních prvků, naleznete v odkazech a v interaktivním blokovém diagramu na stránce Texas Instruments: http://focus.ti.com/docs/solution/folders/print/750.html.

Odkazy & Download:
Domovská stránka firmy Texas Instruments
Domovská stránka firmy Texas Instruments v českém jazyce
Přehled distributorů

Internet Radio Player
OMAP3530 - Applications Processor
TAS5711 - 20-W Stereo I2S Audio Amplifier with Speaker EQ, DRC, and 2.1 support
TAS3208 - Dual Core Digital Audio Processor
OMAP35x to AM35x Migration Guide
SmartReflex(TM) Power & Performance Management TechnologiesGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (3):

Zobrazit starší 30 dnů (3)...

host
3. Dne 04. 06. 2010 v 09:13 zaslal host
nejlevnější řešení
Nedávno jsem viděl pěkné řešení internetového rádia - router Edimax + DAC + ovládání a displej. Něco takového by stálo za uveřejnění i zde, přesto že je to spíš do rubriky bastlů. Autor tam pěkně popisoval konfiguraci a přeprogramování, takže by nebyl problém v dalších změnách.


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
SDR-5+ HF receiver - All Mode Softwarový přijímač
Digitální softwarový přijímače SDR-5+ je již pátou generací špičkových produktů naší společnosti. Jedná se o All Mode Receiver s integrovaným generátorem, dvěma anténními vstupy a VCO vstupem s frekvenčním rozsahem 0 až 100 MHz.
Skladem od 2550 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007