. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Rozšíření Simatic Safety Matrix
11. května 2010 - 8:24 | Pandatron | Rozšíření Simatic Safety Matrix   verze pro tisk

Rozšíření Simatic Safety Matrix

Společnost Siemens rozšířila funkční vlastnosti svého softwarového nástroje Simatic Safety Matrix pro řízení spojitých technologických procesů, na trh jej uvádí v nové verzi 6.2. Simatic Safety Matrix se používá v procesním průmyslu při projektování bezpečnostních funkcí a správě jejich životního cyklu v souladu s požadavky normy IEC 611511.

Jeho základem je metoda Cause&Effect (příčina a následek) umožňující snadno navrhnout a realizovat bezpečnostní funkce požadované v daném oboru.

V nové verzi 6.2 může uživatel s použitím volně konfigurovatelné funkce předběžného zpracování dat provádět i složité výpočty a začleňovat je do bezpečnostní matice. Kromě toho jsou rozšířeny a zdokonaleny ovládací funkce a podpora činnosti operátora. Například při údržbě provozního přístroje může operátor při simulaci a v režimu překlenování údržby současně sledovat reálné hodnoty provozních veličin, hodnoty získané simulací a skutečné vypočítané hodnoty.

Další novou funkcí je možnost vytvoření alarmů nebo matic závislých na příčině nebo následku. Operátor je tak při obsluze technologického zařízení naváděn přímo k potřebnému údaji a navíc má bezprostřední přístup k souvisejícím provozním informacím, takže může v případě nutnosti rychle zasáhnout.

Novinkou v softwaru Safety Matrix je také možnost volně vybírat barvy pro zobrazení zpráv a výstražných hlášení. Uživatel si pro tato zobrazení může zvolit barvy podle své představy, v dané oblasti tak nyní lze snadno vyhovět specifickým požadavkům uživatelů či regionálním zvyklostem.

Siemens AG je globálním elektrotechnickým koncernem. Působí v sektorech Industry, Energy a Healthcare. Přes 160 let je Siemens synonymem pro špičkové technologie, inovace, kvalitu, spolehlivost a mezinárodní působení. Je největším poskytovatelem technologií šetrných k životnímu prostředí, které generují obrat ve výši 23 miliard EUR – téměř třetinu celkového obratu. Ve finančním roce 2009 (skončil 30. září 2009) dosáhl Siemens celkového obratu 76,7 miliardy EUR, čistého zisku 2,5 miliardy EUR a zaměstnával zhruba 405,000 zaměstnanců po celém světě.

Zastoupení společnosti Siemens v České republice bylo obnoveno v roce 1990. V současné době patří Siemens s 11.000 zaměstnanci mezi největší zaměstnavatele v ČR. V obchodním roce 2008/2009 vykázala skupina podniků Siemens v České republice obrat 30 miliard Kč. Více informací najdete na internetových adresách http://www.siemens.com a http://www.siemens.cz.

Více informací na: http://www.siemens.czGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007