. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Wi-Fi a WiGig spolupracují na 60 GHz technologii Wi-Fi

Wi-Fi a WiGig spolupracují na 60 GHz technologii Wi-Fi

Wi-Fi Alliance a Wireless Gigabit Alliance spojují své síly na vývoji 60 GHz technologie Wi-Fi, její podporu i konečné usnadnění nasazení do aplikací.

Wi-Fi Alliance a Wireless Gigabit Alliance (WiGig Alliance) oznamují uzavření dohody o spolupráci na multi-gigabitové bezdrátové síti. Tyto dvě průmyslová sdružení budou navzájem sdílet technologické specifikace pro vývoj příští generace Wi-Fi, provozovaném v kmitočtovém pásmu 60 GHz. Tato dohoda dále podporuje i rozvoj následných produktů a celkovou podporu 60 GHz technologie pro její snazší rozšíření.

Zařízení s možností připojení v pásmu 60 GHz bude doplňovat stávající rodiny Wi-Fi technologie. Zaměřena je především pro aplikace, které vyžadují gigabitovou rychlost a u 60 GHz výrobků se očekává, že budou použity v široké škále vysoce výkonných zařízení. Významná část, ne-li všechny, z těchto zařízení se očekávají, že rovněž umožní spojení i s tradiční Wi-Fi sítí v pásmu 2,4 a 5 GHz.

"60 GHz technologie připojení bude vzrušující zdokonalení schopností dnešní Wi-Fi technologie. Bude umožňovat rozšíření využitelnosti Wi-Fi, které používají stovky milionů lidí doslova každý den," řekl generální ředitel Wi-Fi Alliance - Edgar Figueroa. "Od svého založení byla specifikace WiGig určena pro práci na široké škále zařízení, což je závazný vstup, kterým začneme definovat naše certifikační programy pro 60 GHz technologii."

"Nyní, když je naše specifikace již kompletní a zveřejněna, je na čase stanovit si další kroky, vedoucí ke koncovým uživatelům prostřednictvím interoperability a certifikací," uvedl Dr. Ali Sadri, prezident a předseda WiGig Alliance. "Jsme rádi, že práce s Wi-Fi Aliance povede k rozšíření schopností multi-gigabit Wi-Fi technologického portfolia."

WiGig Alliance, která spojuje mnoho členských společností s Wi-Fi Aliance, vznikla na základě potřeby sjednotit další generace multi-gigabitových bezdrátových produktů a v současné podpoře přijetí a širokého využití 60 GHz bezdrátové technologie po celém světě.

Specifikace WiGig definuje protokoly, poskytující přenosovou rychlost měřenou spíše v gigabitech než megabitech a podporu nových možností použití a využití. Specifikace rovněž definuje postupy, které umožní návrh WiGig kompatibilních zařízení, schopných provozu i na 2,4 nebo 5 GHz. Zároveň se očekává, že nová kategorie tří-pásmových Wi-Fi certifikovaných zařízení nabídne multi-gigabitové přenosové rychlosti, spolu s pomocí zajistit zpětnou kompatibilitu.

Odkazy & Download:
Wireless Gigabit Alliance
Wi-Fi Alliance
WiGig Alliance Publishes Multi-Gigabit Wireless Specification
Wi-Fi Alliance and WiGig Alliance to cooperate on expansion of Wi-Fi technologiesGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PXC72 - Vývojový modul pro XC9572XL
Malý vývojový modul pro CPLD XC9572XL společnosti Xilinx. Na modulu je umístěn i regulátor, generátor hodin, tlačítko a čtyři LED.
Skladem od 398 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007