. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nativní HD CMOS obrazový senzor od OmniVision
18. května 2010 - 10:12 | Pandatron | Nativní HD CMOS obrazový senzor od OmniVision | Komentářů: 1  

Nativní HD CMOS obrazový senzor od OmniVision

OmniVision Technologies, Inc., přední světový producent digitálních obrazových řešení, představil 1,6 palcový, nativní 1080p/30 high-definition CMOS obrazový senzor.

Obvody OV2720 jsou podle slov výrobce nejmenším 1080p HD obrazovým řešením. Vlastní čipy jsou vyrobeny pomocí 1,4 mikronové Backside Illumination technologie (BSI), umožňující kompaktní HD video řešení, použitelné pro notebooky, webové kamery i video-konferenční zařízení.

Vzhledem k tomu, že nové čipy využívají technologie BSI, využívající techniku invertujícího senzoru, je snímáno světlo zadní plochy. Tím je zajištěna vysoká citlivost i v případě zhoršených světelných podmínek snímaného prostoru. Navíc zvýšená kvantová účinnost znamená vyšší citlivost a lepší reprodukci barev, ve srovnání s klasickými, předně nasvícenými obrazovými senzory (FSI).

OV2720 je první 1/6 palcový obrazový snímač, nabízející nativní 1080p HD rozlišení. Nativní HD umožňuje využít plného zorného pole s optimalizovanou kvalitou obrazu, citlivostí a barevnou reprodukcí, neboť se na obraz neuplatňuje žádná změna velikosti, měřítka či oříznutí, nezbytné pro dosažení HD obrazu.


Obr. 1: Blokový diagram obvodu řady OV2700

1,4-mikronová OmniBSI pixelová technologie dosahuje nejlepší kvality dané třídy se světelnou citlivostí 680 mV/lux-second. Zároveň rovněž umožňuje výrobu extrémně tenkých modulů o vertikální výšce jen 3,5 mm. Krom toho lze OV2720 Binning využít k dalšímu zvýšení citlivosti při zhoršených světelných podmínkách a to až dvojnásobně, v porovnání s klasickým VGA senzorem.

Obrazový CMOS senzor podporuje různé platformy architektury a kontroléry s paralelním a MIPI rozhraním. To systémovým návrhářům umožňuje shodný elektrický design napříč různými produktovými řadami a účinnou segmentaci na trhu, vedoucí ke snížení vývojového času a tedy i konečné ceny produktů.

Řízení expozice, vyvážení bílé i eliminace vadných pixelů jsou programovatelné prostřednictvím sériového rozhraní. Krom toho OV2720 využívá proprietární technologii snímače pro zlepšení kvality obrazu. Prostřednictvím omezení nebo odstranění základních původců šumu a rozmazání, může senzor produkovat čistý, plně barevný a stabilní obraz.


Obr. 3: Produktová specifikace obvodů OV2720

Pro více informací, získání vzorků a stanovení ceny, navštivte prosím webové stránky výrobce, nebo využijte kontaktních údajů.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů

OV2720 - Color CMOS 2 Megapixel (1932 x 1092) Image Sensor with OmniBSI™ Technology
OmniVision Releases World’s Smallest 1080p HD Camera SolutionGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (1):

Zobrazit starší 30 dnů (1)...

host
1. Dne 19. 05. 2010 v 17:32 zaslal host
Bez titulku
To je taky zajímavé, tak většina HD obrazových snímačů vlastně HD ani zdaleka nejsou a vše je jen dopočítávané = rozmazávané. Viz. levné kompaktní fotoaparáty se záznamem v HD formátu a pod.


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PLA8 MICRO - Logický analyzátor pro USB
Logický analyzátor pro USB 2.0, klon Saleae, 8-bitová verze s 10 GS a integrovanou analýzou rozhraní.
Skladem od 825 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007