. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Evropa stanovila pokutu pro výrobce paměťových čipů

Evropa stanovila pokutu pro výrobce paměťových čipů

Výrobci čipů polovodičových pamětí, mimo jiné společnosti Samsung, Hynix a Infineon, včetně jeho dceřinné společnosti - Qimonda, by dnes (ve středu 19. května) podle očekávání měli dostat pokutu od Evropské unie. Podle zveřejněných zpráv by se mělo jednat o uložení pokuty za nelegální stanovení cen paměťových čipů. Zveřejněné zprávy přitom citují slova nejmenovaných úředníků z Evropské komise, spolupracujících na stanovení ceny.

Celková výše pokuty má být, podle dostupných informací, 300 milionů EUR. Ovšem veřejně se očekává její snížení až o 10 procent v závislosti na okolnostech probíhajících jednání. Uvádí dále zpráva.

Druhá skupina společností, produkujících paměťové čipy, která měla být rovněž pokutována, bude zřejmě zcela osvobozena. Jde o společnosti Elpida Memory Inc., NEC Electronics Corp., Hitachi Ltd., Toshiba Corp., Mitsubishi Electric a Nanya Technology. Jejich osvobození od stanovené pokuty je odůvodňováno aktivní spoluprací a odhalením detailů uvedené kartelové dohody.

Více informací na: http://ec.europa.eu/index_cs.htmGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007