. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Vysokorychlostní operační zesilovače od National Semiconductor

Vysokorychlostní operační zesilovače od National Semiconductor

National Semiconductor představuje nového zástupce vysokorychlostní řady operačních zesilovačů - obvod LMH6629 se šířkou pásma 900 MHz a technologií CBiCMOS8.

National Semiconductor, světový lídr v oblasti analogových obvodů, představuje nového zástupce řady ultra-high-speed operational amplifier. Vysokorychlostní operační zesilovač LMH6629 je schopen dodat nejnižší průmyslově dostupný šum (0,69 nV/sqrt Hz) s -3dB šířkou pásma 900 MHz při zisku 10.


Obr. 1: Aplikační schéma transimpedančního zesilovače

Základní technické vlastnosti:
V následující tabulce jsou přehledně uvedeny základní technické vlastnosti obvodu.

PowerWise LMH6629 firmy National Semiconductor poskytuje návrháři optimální mix širokého zpracovatelného pásma, vysokého zisku a přesnosti zesílení. Obvody jsou přímo ideální pro systémy, kde je navíc klíčovým požadavkem výkonu minimální šum. Mezi takové aplikace se dají zařadit především 16-bitové systémy pro komunikaci, testy a měření, lékařské a průmyslové aplikace či například systémy pro detekci světla, tzv. Light detecting and ranging applications - LIDAR.

LMH6629 disponuje rovněž nízkým vstupním šumem (2,6 pA/sqrt Hz) a druhé a třetí harmonizké zkreslení (f = 1 MHz) nepřekračuje hodnotu -90 dBc, respektive -94 dBc. Operační zesilovače s nízkým vstupním šumem, nízkým zkreslením a vysokou rychlostí v kombinaci s extrémně nízkou chybou vstupního offsetu DC - 780 µV max. při 25 °C a stabilitou ±0,45 µV na 1 °C - umožňují přesný provoz v obou, AC i DC vázaných aplikací.


Obr. 2: Frekvenční odezva v neinverzní konfiguraci
 
Obr. 3: Frekvenční odezva při kapacitní zátěži

Obvod je na svém výstupu schopen dodat proud až ±250 mA, přičemž vlastní klidový proud je 15,5 mA při napájecím napětí v rozmezí 2,7 až 5,5 V. Návrhářům je však navíc k dispozici funkce, umožňující změnou jediného pinu měnit výstupní logický zisk mezi hodnotami 4 nebo 10. Jediný obvod tak umožňuje použití v aplikaci v místech, kde je vyžadován vysoký výstupní proud a tím i přenosová rychlost, stejně jako v místě, kde je vysoká rychlost není podmínkou a je vhodnější šetřit energií.

LMH6629 je vyroben novou křemíkově-germaniovou (SiGe) technologií CBiCMOS8, doplňující bipolární CMOS technologii. Technologie CBiCMOS8 poskytuje funkční kombinaci SiGe NPN a PNP tranzistorů, stejně jako nízkopříkonových CMOS tranzistorů a dnes se řadí mezi nejmodernější analogové průmyslové procesy výroby polovodičových čipů. Výsledkem jsou špičkové obvody, které umožňují zpracování vysokých frekvencí s vysokou rychlostí přeběhů, linearitu, hustotu prvků na čipu, při zachování nízkého příkonu a celkového šumu, vhodné pro velice náročné, vysokorychlostní analogové aplikace.


Obr. 4: Příklad nízko-šumového ekvalizačního zesilovače

Dostupnost a cena:
Obvody LMH6629 jsou již nyní k dispozici i v produkčním objemu. Dodávány jsou v 8-pinovém provedení pouzdra typu LLP při rozšířeném průmyslovém teplotním rozsahu -40 °C až +125 °C. Koncová cena obvodů LMH6629 je stanovena na 1.88 USD při 1 000 ks. Pro více informací, nebo objednání vzorků či vývojových kitů, navštivte stránky www.national.com.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů

Informace o obvodu LMH6629
LMH6629 - Ultra-Low Noise, High Speed Operational AmplifierGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
TK4100ISO-CARD
ISO karta pro RFID R/O s frekvencí 125kHz ve standardu TK4100
Skladem od 8 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007