. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Programátory PIC
Programátory PIC

Programátory PIC

Tento článek berte jako ohlas na časté připomínky a jsou zde tedy mé zkušenosti s jednoduchými programátory.

K napsání tohoto článku mě z části přiměli vaše e-maily s tím, že Vám programátory PIC z mých stránek nefungují.
Já jsem až do teď na programování používal Programátor PIC 16F84 (ten s devíti diodami a s programem pro Windows). Vyskytl se mi ale u něj problém v podobě jednoho nového procesoru, který mi odmítal spolupracovat. Jelikož se mi ale nakonec podařilo ho naprogramovat a s programem pracoval bez problémů napadlo mě, že problém bude asi v programátoru.
Poté jsem tedy zkusil postavit Nejjednodušší programátor 16F84, se kterým tento problém naprosto odpadl a který pracoval bez problémů. Navíc tento a ten další mají výhodu, že se ze sériového konektoru mohou vést pouze čtyři vodiče a dá se tedy použít například telefonní kabel což s tím předchozím nešlo. Naopak společně s předchozím mají (výhodu) nevýhodu v tom, že veškeré napětí pro procesor se bere ze sériového portu. Výhodu nebo nevýhodu ? Jak se to vezme, je to sice dobré že není potřeba k počítači vést nějaké napětí (minimálně něco přes 13V, takže zdroj z PC se nedá použít), ale na druhou stranu se tyto programátory nedají použít u PC se slabším sériovým portem natož pak na notebooku.

Po doplnění požadavku na programování ještě alespoň těch malých procesorů 12C508 mi přišel docela vhod jednoduchý programátor, který jsem našel na internetu a který zde v nejbližší době (od psaní tohoto článku) také zveřejním (samozřejmě po dohodě s autorem). Ten umí programovat nejen řadu 16F.., ale i 12C508. Napájí se z externího zdroje s napětím něco přes 13V po odzkoušen na kontaktním poli pracuje bez problémů.

Takže pokud si chcete postavit nějaký kvalitní ale jednoduchý programátor, doporučuji ten poslední.GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (5):

Zobrazit starší 30 dnů (5)...

host
5. Dne 18. 12. 2008 v 14:33 zaslal host
tomas
myslel som tym toto ze chyba nieje v programatore ale v tom ze nemas com port


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PUSBIO1R - Multifunkční relé s USB rozhraním
Multifunkční relé s USB rozhraním - PUSBIO1R patří do skupiny nové řady USB – relé a USB – I/O převodníků. Moduly jsou vybaveny výkonovými relé a izolovanými vstupy. Pro ovládání slouží aplikace PUSBIO – Control Software.
Skladem od 345 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007