. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Výzkum: ČR druhá nejlepší pro Japonce
26. května 2010 - 8:24 | Pandatron | Výzkum: ČR druhá nejlepší pro Japonce | Komentářů: 0  

Výzkum: ČR druhá nejlepší pro Japonce

Česko nabízí podle japonských podnikatelů druhé nejlepší dodavatele na světě.

Česká republika má druhé nejlepší dodavatele na světě. Alespoň z pohledu japonských investorů. Ukázal to globální výzkum organizace JETRO, která sdružuje nejvýznamnější japonské podniky působící v zahraničí. Podle výsledků výzkumu by si Českou republiku vybral pro nákup subdodávek druhý největší počet japonských firem. Lepší výsledky měla jen Čína. Přilákání dalších investic z Japonska je také hlavním důvodem, proč agentura CzechInvest dnes v Tokiu pořádá už pátý ročník Česko Japonských technologických dnů.

„Kvalita výzkumu a vývoje v České republice je opravdu velmi vysoká. To samé ale platí i o kvalitě práce a schopnostech zaměstnanců ve výrobních firmách. Česko má navíc vynikající logistickou polohu uprostřed Evropy, což je pro Japonské firmy velice výhodné,“ shrnuje výhody České republiky Hiroaki Ishii, vicepresident JETRO.

Silné výsledky pro Českou republiku přinesl i další průzkum JETRO, tentokrát jen mezi jejími evropskými členy. Hledal odpovědi na otázku ve které evropské zemi by japonští investoři nejradši umístili svůj případný další výrobní závod. V tomto průzkumu skončila Česká republika v evropské konkurenci třetí.

„Zatímco na začátku devadesátých let podnikala v České republice jen hrstka japonských firem, dnes jich u nás působí přes dvě stovky. Plných 89 z nich přitom podniká ve zpracovatelském průmyslu. A to je čtvrtý nejvyšší počet v Evropě – nejvíc v regionu střední a východní Evropy a víc než třeba v Itálii nebo Španělsku,“ upozorňuje Alexandra Rudyšarová, pověřená generální ředitelka agentury CzechInvest.

Agentura CzechInvest právě dnes v Tokiu pořádá pátý ročník Česko Japonských Technologických Dnů. Pozvání na ně přijalo na 160 japonských společností a organizací. Další čtyři desítky podnikatelů a představitelů různých organizací a státní správy do Japonska dorazily z České republiky.

Hlavní součástí technologických dnů jsou jednání nad konkrétními projekty spolupráce mezi japonskými a českými společnostmi. Pátý ročník Dnů se zaměřil na energetiku, nové technologie, zelené technologie a na vesmírný výzkum. Na programu byl i podpis smlouvy mezi Czech Space Alliance a japonskou organizací JASPA, která podpoří spolupráci obou zemí právě v oblasti letectví a kosmonautiky.

Odkazy & Download:
Domovská stránka CzechInvestu
Výzkum: ČR druhá nejlepší pro Japonce
Přes 160 japonských firem na dnešních Česko-japonských technologických dnech
Japonsko a ČR budou spolupracovat v letectví a vesmíruGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PU232S - Převodník USB/RS232
Převodník USB / RS232 s obvody FTDI a plným sériovým portem RS232 Full.
Skladem od 395 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007