. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
RFID logger s teplotním senzorem
26. května 2010 - 9:30 | Pandatron | RFID logger s teplotním senzorem | Komentářů: 1  

RFID logger s teplotním senzorem

Maximálně kompaktní - jednočipové řešení RFID loggeru s integrovaným teplotním senzorem firmy IDS Microchip nabízí zcela nové aplikační možnosti.

SL900A tvoří jednočipový RFID EPC Class 3 datalogger s integrovaným teplotním čidlem firmy IDS Microchip AG. Obvod, dostupný v provedení QFN-16 s rozměry 5 x 5 mm zároveň umožňuje použití časového razítka a záznam/čtení teploty rovněž z externího čidla.


Obr. 1: Vnitřní blokový diagram obvodu SL900A

Základní vlastnosti:

  • Frekvence RFID: 860 až 960 Mhz
  • Záznam dat možný jak z integrovaných tak i externích čidel
  • EPC Class 3 RoHS
  • Real-time hodiny pro záznam dat
  • Funkce alarmu pro monitoring a jiné operace
  • Integrovaná 9k-bit EEPROM
  • Funkce zabránění kolize
  • Pracovní teplotní rozsah: -40 °C až +110 °C
  • Záložní napájení 1,5 V nebo 3 V

Obvod SL900A firmy IDS Microchip AG představuje maximálně kompaktní, jednočipové řešení RFID loggeru se záznamem teploty a přesného časového razítka. Pro měření teploty je navíc možné zvolit mezi integrovaným a externím teplotním senzorem.


Obr. 2: Dosažitelné přenosové rychlosti RFID

Velice sofistikovaný čip umožňuje praktické a cenově dostupné řešení pro automatické sledování, monitorování a záznam spolu s časovým razítkem informací, o každém výrobku v dodavatelském řetězci nebo produktu v dosahu antény. Kromě toho, SL900A umožňuje návrh celé řady nových a rozsáhlých aplikací v oblastech jako jsou lékařské a zdravotnické přístroje a pomůcky či zařízení pro spotřební elektroniku.


Obr. 3: Zjednodušené blokové zapojení obvodu

SL900A umožňuje práci v pasivním a polo-pasivním režimu. Díky svému maximálně kompaktnímu provedení jsou obvody ideální pro použití ve spojení s ohebnými bateriemi (1,5 nebo 3 V) pro autonomní logovací funkce. Možnost připojení externího teplotního čidla je dále vodná pro aplikace, kde je vyžadován záznam teploty ze vzdálenějšího místa, tedy například pod pásovým dopravníkem, v těsné blízkosti produktů.


Obr. 4: Ukázka demonstračního GUI

Integrované SPIM/S/IO rozhraní tvoří díky svým rozsáhlým schopnostem zcela samostatnou kapitolu. Umožňuje nejen spojení s nadřazeným systémem - mikrokontrolérem ale i spojení s podřízenými I/O expandéry, umožňující například zahájení snímání apod.

Kompletní vývojový kit spolu se sadou R902DRM s integrovaným SL900A RFDI datovým loggerem budou zájemcům v krátké době k dispozici. Kit je zároveň dodáván spolu s ukázkovou aplikací a GUI softwarovým nástrojem se zdrojovými kódy.


Obr. 5: Vyvíjené demonstrační kity s SL900A

Dostupnost a cena:
Obvody SL900A firmy IDS Microchip AG budou dostupné ve třetím kvartálu roku 2010 a to v provedení pro povrchovou montáž - QFN-16 s vnějšími rozměry 5 x 5 mm. Prodejní cena obvodů začíná na hodnotě 3 USD.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů

SL900A - EPC Class 3 Chip with Sensor
SL900A Early Adaptor Program - EPC Gen2 Single-Chip Data Logger with Sensor
Short Data Sheet SL900A
Development Kit DK-SL900AGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (1):

Zobrazit starší 30 dnů (1)...

host
1. Dne 26. 05. 2010 v 21:43 zaslal host
Bez titulku
Je to pěkné, nedávno jsme i něco podobného řešili, takže to mám stále v živé paměti. Na tomto řešení mi ale chybí jedna dost podstatná věc - port UART/RS232 pro jednoduché připojení k PC. Když už to umožňuje úplně autonomní provoz, proč pro vyčtení dat musí být připojen mikrokontrolér?


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Elektronické časové relé
Programovatelné časové relé - TIMREL přináší univerzální použití v oblasti časového a sekvenčního spínání.
Skladem od 420 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007