. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Sony představuje rolovací OLED displej
28. května 2010 - 8:57 | Pandatron | Sony představuje rolovací OLED displej | Komentářů: 1  

Sony představuje rolovací OLED displej

Sony Corp. vyvinula vysoce flexibilní OLEd displej, který lze srolovat kolem tužky i za plného provozu.

4,1" displej, vyrobený 80-mikronovou technologií, nabízí rozlišení 432 x 240 RGB pixelů s hustotou 121 pix/palec. Plně barevný OLED displej je založen na organické tenké tranzistorové matici.


Obr. 1: Rolovací OLED displej SONY

Klíčem k zobrazení je využití peri-Xanthenoxanthene (PXX) derivátu, který umožňuje až osmkrát větší modulaci, než konvenční OTFT. Toho bylo dosaženo především díky rozvoje integrace technologie OTFT a OLED na ultra-tenké - 20-mikronů silné, pružné podkladové materiály s použitím měkkých organických izolátorů pro všechny izolátory v integračním obvodu.

Panel je schopen reprodukovat pohyblivé obrazy, přičemž je opakovatelně rolovatelný kolem válce o poloměru jen 4 mm. Společnost Sony tuto novinku představila teprve včera a to na mezinárodním sympoziu - Society for Information Display 2010 International Symposium in Seattle.


Obr. 2: Ukázka obrazové oblasti a její napojení na procesor

Sony však doposud vyvinula pouze prototyp a uvedla, že bude pokračovat s vývojem výrobního procesu, založeného na tisku organických materiálů rozpuštěných v rozpouštědlech. Uvedením podobných displejů na trh je podle společnosti očekáván boom v lehkých mobilních zařízeních se zvýšenou odolností.

Sony peri-Xanthenoxanthene (PXX) derivát je stabilní i při vystavení na kyslík, vlhkost i rozdílnou teplotu, přičemž zároveň zlepšuje i řídicí proud, v porovnáním s konvenční OTFT technologií. Možnost rolování je částečně umožněna i dík rigidnímu čipovému řadiči, kdy další obvod již není vyžadován.

Displej má odolat více než 1 000 opakovaným cyklům úplného srolování a ohnutí, bez jakéhokoliv zhoršení kvality zobrazení a reprodukce obrazu.

Stáhněte si prosím Flash Player pro přehrávání videí.

Více informací o displeji, použité technologii i základních technických parametrech je možné nalézt v tiskové zprávě Sony Develops a "Rollable" OTFT*1-driven OLED Display that can wrap around a Pencil.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Sony Develops a "Rollable" OTFT*1-driven OLED Display that can wrap around a PencilGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (1):

Zobrazit starší 30 dnů (1)...

host
1. Dne 31. 05. 2010 v 16:50 zaslal host
xurfa
tak nevim, ale jsou na tom videt nejaky divny pruhy :-/ :-( [roll] :-|


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Vývojový kit MEGA48
Univerzálním a bohatě vybavený vývojový kit s obvodem ATmega48 společnosti ATMEL je vhodný jak pro začátečníky, tak i profesionály.
Skladem od 755 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007