. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
ABB v Brně oslavilo výrobu 1 milionu kusů přístrojových transformátorů

ABB v Brně oslavilo výrobu 1 milionu kusů přístrojových transformátorů

Trend potřeby přístrojových transformátorů a senzorů vysokého napětí napomohl k nárůstu výroby těchto přístrojů a k dosažení 1 000 000 vyrobených kusů v ABB s.r.o PPMV Brno (Power Product Medium Voltage - výrobky vysokého napětí).

Společnost ABB s.r.o výrobní jednotka Brno dnes oznámila překonání hranice 1 000 000 vyrobených kusů přístrojových transformátorů vysokého napětí. Výrobek s označením TPU 40.13 bude použitý v rozváděči určeném pro zákazníka ve Spojených Arabských Emirátech.

Přístrojové transformátory proudu a napětí slouží k měření a účtování elektrické energie mezi výrobci a odběrateli, dále pro účely jištění a ochrany elektrických sítí, bez nichž bychom si dnešní život nedovedli představit. Spolehlivé dodávky energie jedincům i firmám jsou jednou ze základních priorit dnešní doby. Dnes vyrobený miliontý kus je transformátor proudu pro rozváděč typu Unigear, který bude instalován v energetické síti ve Spojených Arabských Emirátech – v jedné z nejvíce se rozvíjejíicí lokalitě na světě. Svými parametry plně vyhovuje náročnému prostředí, kde se teplota a vlhkost vzduchu často pohybuje daleko nad běžnými podmínkami v evropských zemích.

Výroba dnes již zastaralých technologií a konstrukcí olejových přístrojových transformátorů začala v Brně již v roce 1919, důležitou změnou bylo zavádění epoxidových pryskyřic od roku 1954. Hlavní technologickým mezníkem, od kterého se odvíjí výroba miliontého kusu transformátoru, je zavedení moderní technologie tlakového gelování (lití) a založení samostatné divize přístrojových transformátorů v ABB v roce 1993. Cesta k 1 000 000 ks vyrobených transformátorů trvala dlouhých 27 roků:

  • 1993 založení samostatné divize přístrojových transformátorů
  • 1997 přesun výroby transformátorů do nových prostor s novou vyrobní a zkušební technologií
  • 2000 ABB s.r.o. - org. jednotka EJF jmenována vedením ABB - BA PTMV jako globální dodavatel
    přístrojových transformátorů do 40,5 kV s celosvětovou působností
  • 2003 ABB s.r.o. - org. jednotka EJF jmenována vedením ABB - BA PTMV jako globální dodavatel
    přístrojových transformátorů a senzorů do 40,5 kv s celosvětovou působností
  • 2005 ABB Brno - překonána hranice 50 000 ks za rok, jedna z největších továren na výrobu přístrojových transformátorů a senzorů ve světě
  • 2008 ABB Brno - překonána hranice 90 000 vyrobených kusů přístrojových transformatorů a senzorů za rok a stává se největším výrobním závodem na světě pro tyto zařízení

Přístrojové transformátory vysokého napětí se používají především v energetice. Jsou nezbytnou součástí elektráren, přenosové soustavy i rozvoden u malých i velkých odběratelů.. V praxi se tyto přístroje vysokého napětí nejčastěji montují do rozváděčů ABB i jiných výrobců. Setkáváme se s nimi ve spojitosti s významnými dodávkami rozváděčů vysokého napětí, např. pro nejvyšší budovu světa v Dubai, největší zábavní park světa Ferrari park v Abu Dhabi, datacentrum společnosti Microsoft v Dublinu, TWTC International Trade Building v Taipei a mnoha dalších místech. ABB s.r.o výrobní jednotka PPMV Brno dodala a dodává přístrojové transformátory a sensory do více než 90 zemí světa všech kontinentů.

ABB (www.abb.com) je přední světovou firmou působící v oblasti energetiky a automatizace. Umožňujeme zákazníkům ze sféry průmyslu a výroby a distribuce energií zlepšit jejich výkonnost při současném snížení dopadu jejich činností na životní prostředí. ABB má kolem 120 000 zaměstnanců ve více než 100 zemích světa.

Odkazy & Download:
ABB v České republice
ABB poskytne řešení síťového řízení pro energetický podnik National Grid v USAGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Anténa 2J010 - 900/1800/2400MHz
Anténa 900/1800/2400MHz, 90° s konektorem SMA
Skladem od 83 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007