. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Analogové obvody FPGA
31. května 2010 - 9:58 | Pandatron | Analogové obvody FPGA | Komentářů: 1  

Analogové obvody FPGA

Řada produktů GreenPAK firmy Silego Technology tvoří malé analogově/digitální obvody, vybavené jednou programovatelnou analogovou logikou - micro-FPGA.

Společnost Silego Technology Inc. (Santa Clara, CA) představuje novou řadu obvodů GreenPAK, tvořících jednorázově uživatelsky programovatelné obvody micro-FPGA. Obvody jsou vybaveny konfigurovatelnými analogovými komponentami a prvky, známými z 4- a 8-bit MCU aplikací. K dispozici jsou prvky jako je konečný automat, logika, čítače, generátory zpoždění, ADC převodníky, napěťové reference, oscilátory a obvody PWM výstupu.


Obr. 1: Vnitřní blokový diagram obvodu micro-FPGA

Základní vlastnosti:

  • Uživatelsky programovatelné
  • Obvody pro logické a smíšené signály
  • Maximálně universální makrobloky
  • Jednotné 3,3 V napájení

Obvody rodiny micro-FPGA firmy Silego Technology nabízejí ideální kombinaci programovatelnosti a spojení analogové techniky s číslicovou. V pouzdře typu TDFN o velikosti pouhých 2 x 2 mm jsou obvody připraveny vykonávat řadu autonomních funkcí, které v mnohém dokáží plně nahradit klasické 4- a 8-bitové mikrokontroléry. Druhou možností je jednoduché spojení s prvky GreenCLK (časovače) a GreenFET (sekvencování napájení) a ušetřit tak až 25 % všech komponent na desce aplikace.


Obr. 2: Příklad grafické konfigurace integrovaného RC oscilátoru

Obvody GreenPAK jsou snadno a intuitivně konfigurovatelné s pomocí volně dostupného nástroje GreenPAK Designer 1.0 a USB programátoru. Software je intuitivní a návrh konfigurace obvodů nevyžaduje znalost žádného programovacího jazyka nebo kompilátoru. S možností otestování navržených funkcí je tak možné celý návrh realizovat během několika minut.

GreenPAK, jako samostatný produkt, je zaměřen na řadu 4- a 8-bitových mikrokontrolérových aplikací. Díky integrovaným prvkům, mezi které je možné zařadit konečný automat, logiku, čítače, generátory zpoždění, ADC, napěťové reference, oscilátor a PWM, umožňují obvody dle slov výrobce návrh až 1000 různorodých aplikací. Mezi možné aplikace lze zařadit rozhraní k senzorům všech typů, ovladače LED, regulátory motorů, dotykové snímače či kupříkladu ochranu proti přepětí.


Obr. 3: Příklad grafické konfigurace integrovaného PWM generátoru

GreenPAK je rovněž produkt kombinující logickou a analogovou část a zapadající do skupiny produktů Silego pro zelenou strategii velkých výpočetních a komunikačních systémových desek. GreenPAK odstraňuje potřebu obvodů resetu po zapnutí, IO rozhraní pro teplotní čidlo, logiku s časovači a programovatelných zpožděním a celou řadu dalších prvků obecného systému.

Dostupnost a cena:
Obvody micro-FPGA jsou dostupné v provedení TDFN s vnějšími rozměry 2 x 2 mm. V ceně v rozmezí mezi 0.15 USD a 0.25 USD jsou obvody dostupné již nyní. Pro více informací o produktech, získání vzorků a cenové nabídky, navštivte prosím webové stránky výrobce.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů

Silego Technology introduces GreenPAK: a micro-FPGA with programmable analog
Silego Technology - GreenPAK
Download GreenPAK User Guide
Download GreenPAK DesignerGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (1):

Zobrazit starší 30 dnů (1)...

host
1. Dne 31. 05. 2010 v 16:16 zaslal host
Bez titulku
[b]Konfigurace obvodů nevyžaduje znalost žádného programovacího jazyka[/b] to se mi na tom líbí asi tak ze všeho nejvíc. Jinak v tom nevidím žádnou konkurenceschopnost k mikročipům.


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
TX-SAW 433MHz BOOST
Vysílač AM 433.92MHz, SAW, High power, 28dBm/15V
od 196 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007