. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Den otevřených dveří v Elektrárně Dětmarovice
3. června 2010 - 7:43 | Alice Lutišanová | Den otevřených dveří v Elektrárně Dětmarovice | Komentářů: 1  

Den otevřených dveří v Elektrárně Dětmarovice

Už tuto sobotu 5. června proběhne v areálu dětmarovické elektrárny Den otevřených dveří spojený s oslavami Dne dětí. Akce se bude konat od 9.00 do 13.00 hodin. Doprava pro návštěvníky z Orlové bude zajištěna.

I letos budou mít zájemci příležitost prohlédnout si zblízka a za přítomnosti odborného doprovodu zařízení jediné černouhelné elektrárny Skupiny ČEZ. O jejích součástech a principu fungování nejdříve získají obecný přehled díky precizní maketě celého areálu, která se nachází v Informačním centru elektrárny. Návštěvníkům je následně umožněno shlédnout hlavní výrobní zařízení, prohlídka s odborným výkladem bude pokračovat ve směru kotelna, strojovna, zauhlování, odsíření a hlavní řídící pracoviště elektrárny, tzv. velín.

„Každoroční zájem veřejnosti o elektrárnu nás velmi těší. Domnívám se, že zpřístupnění elektráren, a to nejen v rámci Dne otevřených dveří, ale i celoročního pořádání exkurzí, dokazuje maximální otevřenost naší společnosti vůči okolnímu světu, “ uvedl Vlastimír Kontrik, ředitel elektrárny. A dodává: „o klasickou energetiku je na severu Moravy stále zájem, jen v loňském roce si naši elektrárnu prohlédlo během 37 exkurzí 1 500 návštěvníků.“

Pro děti bude u příležitosti jejich svátku připraven pestrý program, v letošním roce v „hasičském duchu “. Z jeho nabídky jmenujme alespoň zábavný program zakončený konfetovým ohňostrojem, nafukovací bludiště, skluzavky či výjezdové hasičské vozy. K dispozici bude řada soutěžních stanovišť s připravenými cenami. Pro děti, které přijdou v hasičském kostýmu, je navíc připravena malá odměna.

Doprava z Orlové do Elektrárny Dětmarovice a zpět je v rámci akce zajištěna. Odjezd z Orlové bude v 8.30 a v 10.00 hodin se zastávkami na trase Orlová-Samoobsluha, Orlová LŠU, Orlová-Věžáky, Orlová-Pošta, Orlová střed, Orlová, Nemocnice. Odjezdy z elektrárny stejnou trasou zpět budou v 11.30 a ve 13.00 hodin.

Odkazy & Download:
Domovská stránka skupiny ČEZ
Domovská stránka Elmarco
Den otevřených dveří v Elektrárně DětmaroviceGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (1):

Zobrazit starší 30 dnů (1)...

host
1. Dne 03. 06. 2010 v 10:03 zaslal host
Bez titulku
Určitě se půjdu podívat na generátor a řízení. Mám to tam asi 20 km :-P


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
SIM900 - GSM modul GPRS class 10 Quadband
GSM Quadband modul s podporou datových přenosů třídy GPRS class 10
Skladem od 415 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007