. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Malá databanka k PC
Malá databanka k PC

Malá databanka k PC

Když jsem se učil komunikovat s PC po sériové lince (RS232), napadlo mě udělat malé zařízení, které by se vešlo do konektoru 25p a sloužilo by jako malá databanka. Samozřejmě jen na pokusy, protože jeho kapacita je velice malá (63 znaků).

Výsledná podoba je vidět zde na obrázku a schéma zapojení je dole. Jedná se prakticky jen o tranzistorový interface a k němu připojený procesor.
A jak probíhá komunikace s PC ? Jednoduše, s využitím programu HyperTerminal, který je součástí Windows. Pokud ho někdo nemá, může si jeho anglickou free verzi stáhnout na této stránce: http://www.hilgraeve.com/htpe/download.html S Databankou je ale možné komunikovat s jakýmkoli podobným programem, příznivcům DOS doporučuji například manažer M602 kde je také komunikace s modemy.

Nastavení přenosu:
- přenosová rychlost – 9600 Bd
- délka dat – 8 bitů
- parita – žádná
- stop bit – 1

Po připojení databanky k PC, spuštění některého z komunikačních programů a nastavení přenosu se vám objeví prázdné okno. Na to aby procesor začal komunikovat musíte stisknout klávesu ENTER.

Poté by se vám mělo něco jako je tohle:

Ovládání je pomocí čísel. Maximální délka zprávy je 63 znaků (je to dáno vnitřní EEPROM). Zpráva může obsahovat i různé obrázky (Ctrl+[písmeno]) a před jejím psaní je třeba minulou zprávu smazat (klávesa 3). Jelikož je uložena v EEPROM zůstane zapsána i po odpojení od PC.

Schéma zapojení:

A zde je program pro procesor:
DATABANKA.ASM
DATABANKA.HEXGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (1):

Zobrazit starší 30 dnů (1)...

host
1. Dne 04. 05. 2013 v 00:01 zaslal host
Databanka
Zaujímavé, ale neviem akosi prísť na využitie, iba ak ako "USB" kde by som prenášal napr. sériové klúče do hier, a dať k tomu prevodník :)
Ináč,celkom pekný projekt


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Bluetooth modul BTM-112
BTM-112 je snadno dostupný Bluetooth modul výrobce Rayson.
Skladem od 208 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007