. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Atmel MCU získal FIME certifikaci
3. června 2010 - 9:31 | Pandatron | Atmel MCU získal FIME certifikaci | Komentářů: 0  

Atmel MCU získal FIME certifikaci

Firma Atmel oznámila získání FIME certifikace pro nový obvod z rodiny secureAVR, který je tak plně v souladu s ICAO Radio Frequency Specifications a ISO 14443 RF.

Atmel® Corporation, leader v oblasti mikrokontrolérů a dotykových řešení, včera oznámil získání certifikace od FIME, externí a nezávislé laboratoře, pro obvod Atmel AT90SC28880RCFV secure microcontroller. Tento bezpečný mikrokontrolér je tak nyní plně v souladu s ICAO (International Civil Aviation Organization) Radio Frequency (RF) Specifications a ISO 14443 RF. Kopie dokumentů jsou zákazníkům firmy Atmel k dispozici na vyžádání.


Obr. 1: Vnitřní blokové schéma obvodu AT90SC28880RCFV

Produkt firmy Atmel tak úspěšně prošel FIME, náročnými testy pro získání shody s ISO 14443. Zkušební postupy nejsou pouze dle normy 10373-6 pro PICC, ale dle náročnější normy pro vyšší bezpečnost 14443. Krom toho laboratorní testy FIME potvrdily až o 100 procent lepší interoperabilitu se seznamem 32 testovacích bankovních operací.

"FIME zprávy dále dokazují, že obvody Atmel splňují všechny technické požadavky pro e-Passport a ID aplikace. Obvod Atmel AT90SC28880RCFV poskytuje rozšířené RF možnosti, vynikající výpočetní výkon a nízkou spotřebu energie, která umožní nabídnout až 30 MIPS a 1024 RSA výpočtů v 80 ms na 1,5A/m," řekl Jean-Pierre Enguent, aplikační manažer pro bezkontaktní produkty, Atmel Corporation. Dále dodává, že uvedený obvod je přímo cílený pro specifický druh aplikací, jako jsou rozšířené možnosti řízení a kontroly přístupu v rámci programů E-Passport a národních ID karet. Krom toho jsou obvody Atmel secureAVR® navrženy pro Common Criteria EAL5+ certifikace.

FIME jsou důvěryhodné laboratoře, uznávané po celém světě a to především pro jejich odborné znalosti v oblasti komponent a jejich vztahu k bezkontaktním aplikacím.


Obr. 2: Atmel AT90SC28880RCFV Secure Microcontroller

Dostupnost:
Vzorky obvodů AT90SC28880RCFV jsou nyní dostupné v provedení DIL a jako mikromoduly. Pro více informací o obvodech a certifikaci kontaktujte prosím výrobce.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů

Atmel AT90SC28880RCFV Secure Microcontroller Qualified by FIME for e-Passport Applications
Informace o obvodu AT90SC28880RCFV
Atmel Secure Products
Secure Microcontrollers for Secure SystemsGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PBTM s externí anténou
Modul s BTM-112 od firmy Rayson usnadňuje jeho použití a doplňuje modul o konektor pro připojení externí ziskové antény.
Skladem od 389 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007