. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
ABB převzala výrobu polovodičů od společnosti Polovodiče a.s.

ABB převzala výrobu polovodičů od společnosti Polovodiče a.s.

Společnost ABB oznámila, že z důvodu neustále rostoucí poptávky, rozšiřuje svou výrobu polovodičů odkoupením výroby polovodičů od společnosti Polovodiče a.s. v České republice.

ABB, přední firma působící v oblasti energetiky a automatizace, převzala výrobu polovodičů od společnosti Polovodiče a.s. v České republice. Ke dni 1. června nabyla účinnost smlouva o převodu výroby polovodičů společnosti Polovodiče a.s., člena skupiny ČKD, na společnost ABB. Jedná se o další krok směrem k zajištění nepřetržitých dodávek zákazníkům ABB na trhu s obnovitelnou energií, vzhledem ke snaze o zvýšení energetické efektivnosti.

Výroba převzatá společností ABB se zaměřuje hlavně na výkonové polovodiče. Přibližně 200 zaměstnanců přejde do společnosti ABB. Smluvní strany se rozhodly nezveřejňovat hodnotu transakce.

Společnost ABB Česká republika jmenovala Juergena Winterera ředitelem výrobní jednotky polovodičů. V oboru polovodičů má šestnáct let praxe a pracoval v oblastech konstrukce výrobků, výzkumu a vývoje, projektového řízení, procesního inženýrinku a provozního řízení. Jürgen Winterer přichází z ABB ve švýcarském Lenzburgu, ovšem jeho mezinárodní zkušenosti obnášejí i tříletou praxi v Singapuru, kde odpovídal především za řízení závodu na výrobu polovodičů pro sektor telekomunikací, čítající 700 zaměstnanců a za přesun této výroby do Malajsie.

„Integrace závodu Polovodiče do ABB bude vyžadovat integraci se stávajícím podnikem na výrobu výkonových polovodičů ABB ve Švýcarsku a administrativní začlenění do české organizace ABB. Pokud jde o proces integrace, bude zefektivněno výrobkové portfolio společného podniku, u každého výrobku se rozhodne o optimálním místě pro jeho výrobu, a bude se koordinovat další technický rozvoj. Kromě toho se využijí synergie v řízení dodávek výkonových polovodičů. Tato počáteční fáze by měla být uzavřena do konce roku 2010. Následné stěhování výroby určitých výrobků bude trvat řadu let,“ uvedl Juergen Winterer.

Výkonové polovodiče jsou spínací zařízení, která řídí tok elektrické energie a převádějí elektřinu do potřebného vlnového tvaru a frekvence. Jsou základem mnoha předních technologií ABB, jako jsou například přenosové soustavy vysokého napětí se stejnosměrným proudem (HVDC), frekvenční měniče a připojení obnovitelných zdrojů energie, například větrné nebo sluneční energie, do elektrické sítě.

ABB již po dobu tří let investuje 150 milionů USD na rozšíření svého závodu na výrobu polovodičů v Lenzburgu ve Švýcarsku. Akvizice zvýší úspory z rozsahu v obou závodech a zvýší pružnost výroby a dodávek.

ABB (www.abb.cz) je přední světovou firmou působící v oblasti energetiky a automatizace. Umožňuje zákazníkům ze sféry průmyslu a výroby a distribuce energií zlepšit jejich výkonnost při současném snížení dopadu jejich činností na životní prostředí. ABB má kolem 117 000 zaměstnanců ve více než 100 zemích světa. V České republice působí na osmi lokalitách a zaměstnává téměř 3 000 lidí.

Odkazy & Download:
ABB v České republice
Domovská stránka POLOVODIČE, a.s.
ABB za rostoucí poptávky rozšiřuje výrobu polovodičů
ABB převzala výrobu polovodičů od společnosti Polovodiče a.s.GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
M66 QUECTEL
Quad-Band GSM/GPRS SMD modul s Bluetooth a rozměry 15,8 x 17,7 mm.
Skladem od 289 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007