. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Hot-swap I2C izolátor
9. června 2010 - 9:46 | Pandatron | Hot-swap I2C izolátor | Komentářů: 2  

Hot-swap I2C izolátor

Obvody řady LTC4310 firmy Linear Technology zajišťují oddělení s využitím ethernetového transformátoru a Hot-Swap funkci pro sběrnici typu I2C.

Linear Technology představuje obvod LTC4310, hot-swap I2C izolátor, zajišťující obousměrnou komunikaci mezi dvěma sběrnicemi typu I2C, jejichž zdroje jsou navzájem oddělené. Tradičním způsobem je přitom možné dosáhnout oddělení I2C pouze s použitím až čtyř optočlenů a speciálních bufferů, což samozřejmě představuje nákladné, velké a relativně složité provedení.


Obr. 1: Vnitřní blokové schéma obvodu LTC4310/20

Základní technické vlastnosti:

  • Obousměrná I2C komunikace prostřednictvím dvou izolovaných linek
  • Izolace s využitím ethernetového transformátoru
  • Méně náročná izolace s použitím kondenzátorů
  • Maximální přenosová rychlost: 400 kHz (dle typu obvodu)
  • V souladu s I2C specifikací Vol, Vil
  • Zlepšení náběžné hrany
  • Velice nízký příkon s klidovém stavu
  • Tepelná ochrana
  • Dostupné v MSOP-10 a DFN-10 (3 x 3 mm)

Obvod LTC4310, firmy Linear Technology, zajišťuje izolaci sběrnice I2C, samozřejmě s možností využití i v dalších případech obousměrné datové komunikace. Obvod zjednodušuje izolaci kódováním a rozšíření datových signálů SDA a SCL do čtyř jednosměrných kanálů. Ty jsou následně jednoduše přeneseny přes izolační prvek (například signálový transformátor) a dalším obvodem LTC4310 dekódovány, vše samozřejmě při zachování plné integrity signálu I2C.


Obr. 2: Aplikační schéma s oddělovacím transformátorem

LTC4310 obsahuje vždy čtyři digitální vysílače a přijímače signálů, oddělených například s použitím klasického ethernetového transformátoru. S jeho pomocí je dosaženo vysoké komunikační rychlosti při rozdílech potenciálů více než 1500 V RMS a udržení nízké výrobní ceny. V případech méně náročných požadavků je samozřejmě možné s úspěchem využít i velice levné kondenzátory, použitelné obecně pro nižší rozdíl potenciálů.


Obr. 3: Aplikační schéma s kondenzátory

Obvody LTC4310 jsou ideální pro celou řadu aplikací, vyžadujících izolaci, včetně jednotlivých I2C, SMBus a PMBus rozhraní, izolovaných napájecích zdrojů, komunikačních aplikací či Power over Ethernet řešení. Kromě zajištění izolace je v obvodu LTC4310 integrována rovněž i funkce pro poskytnutí řízených pull-up rezistorů, poskytujících strmé náběžné hrany na pinech SCL a SDA, splňujících specifikace pro silně zatížené sběrnice. Hot Swap™ řídicí obvody zabraňuje poškození dat ve chvíli, kdy je nové zařízení připojeno nebo odpojeno z aktivní sběrnice. Jakmile obvod při připojení zjistí probíhající komunikaci, pozdrží připojení nového zařízení až do chvíle, kdy je na sběrnici klidový stav po dobu více než 30 ms. Kromě zmíněné inteligentní funkce Hot Swap™, je LTC4310 vybaven rovněž i tepelnou ochranou, zajišťujícím jeho vypnutí.

Dostupnost a cena:
LTC4310-1 je určen pro použití ve 100 kHz systémech a LTC4310-2 je určen pro 400kHz systémy. Oba typy jsou dostupné jak v klasickém, tak i průmyslovém teplotním rozsahu a pouzdrech typu MSOP-10 a DFN-10 s rozměry jen 3 x 3 mm.
Uvedené obvody jsou již dnes k dispozici a to v cenách začínajících 1.48 USD při 1000 ks.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů
Hot Swappable I C Isolator Enables Simple Interfacing Between Busses with Isolated Grounds

Informace o obvodu LTC4310
Datasheet obvodu LTC4310GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (2):

Zobrazit starší 30 dnů (2)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
USB I/O modul s MCP2200
Malý modul USB I/O a UART s obvodem Microchip MCP2200
Skladem od 243 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007