. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Vyšší výkon SINGLE GATE logiky
10. června 2010 - 10:43 | Pandatron | Vyšší výkon SINGLE GATE logiky | Komentářů: 2  

Vyšší výkon SINGLE GATE logiky

Představení prvních obvodů řady single-gate logic společnosti Diodes Incorporated, které nyní jako jediné využívají moderní 5 V CMOS technologii.

Společnost Diodes Incorporated představila své první obvody řady single-gate logic - integrovaných obvodů, obsahujících pouze jediný logický člen. Podle slov výrobce jsou obvody nyní jediné, které využívají moderní 5 V CMOS technologii, schopnou nabídnout podstatně vyšší výkon než stávající alternativy.

Série 74LVC1Gxx uživatelům poskytne celkem osm nejpoužívanějších logických funkcí. Navíc je dostupná i řada 74LVCE1GXX, nabízející zvýšený výstupní výkon. Všechny uvedené obvody mají být dostupné ve standardním provedení SOT25 a SOT353.

Základní společné vlastnosti:

  • Power down odpojení výstupu
  • 5,5 V tolerantní vstupy
  • Napájecí napětí 1,4 až 5,5 V
  • Méně než 1 µA statický proud při 25 °C
  • Vhodné pro převod úrovní

Pro široké použití do komunikačních, počítačových, spotřebních a průmyslových zařízení jsou k dispozici prvky základní logiky. Řada produktů zahrnuje logické funkce jako je AND, NAND, OR, NOR, XOR, invertor a buffer. Uvedené single-gate produkty jsou přitom zároveň i cenově výhodnou alternativou ke standardním logickým obvodům pro všeobecné použití, úpravu logických úrovní a oddělení signálů.


Obr. 2: Příklad provedení obvodu 74LVC1G00

Provozní napětí obvodů série 74LVC1Gxx je od 1,65 V do 5,5 V. Jediným obvodem je tak zajištěna bezproblémová funkce jak bateriově napájených zařízení, tak i obvodů se standardní 5 V logikou. Pokud jsou v aplikaci stanoveny vyšší požadavky na výkon, je k dispozici série 74LVCE1Gxx, nabízející rozšířené produktové specifikace. Mezi takové patří napájecí napětí od 1,4 V a až o 30 procent vyšší přenosová rychlost při napájecím napětí 1,8 V, než v případě standardní LVC rodiny. Obvody obou rodin mají 5,5 V tolerantní vstupy, umožňující snadno vytvářet řešení konverze logických napěťových úrovní.


Obr. 3: Příklad statických a dynamických hodnot obvodu 74LVC1G00

V mnoha aplikacích, kde obvody přispějí svým odběrem - méně než 1 uA, zajistí celkově nízkou spotřebu energie a tím i vyšší životnost napájecích baterií. Jejich integrované IOFF výstupní obvody zajišťují, že výstup je skutečně odpojen, jestliže je zařízení vypnuto. Tím je zabráněno poškození obvodů zpětným proudem ve vypnutém stavu či eliminaci zbytečného zatížení sdílených signálových linek.


Obr. 4: Přehled dostupných obvodů rodiny single-gate logic

Dr Keh-Shew Lu, prezident a generální ředitel Diodes Incorporated ve své zprávě uvedl: "Trh s logickými obvody se přirozeně prolíná se strategickým zaměřením naší společnosti na "velkoobjemové" standardní produkty a rozšiřuje tak naši provozuschopnost o více než 15% na přibližně 20 miliard amerických dolarů ročně. Krom toho existuje výrobní spojení s našimi standardními analogovými a diskrétními produktovými řadami. Mnoho současných dodavatelů logických obvodů je totiž závislá na pouzdrech jiných výrobců, což se samozřejmě přenáší i na koncové zákazníky v podobě vyšší kusové ceny či vyšších dodacích termínech. Diodes Incorporated má svou vlastní linku s vysokou produkcí polovodičových prvků v pouzdrech typu SOT25 a SOT353."


Obr. 5: Základní informace o dostupnosti

Dostupnost a cena:
Pro informace o aktuální dostupnosti a koncové ceně balicích jednotek 3 000 ks kontaktujte prosím výrobce.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů

Diodes, Inc. - Logic Products
Standard Linear and Logic Products selector guide
Logic Product TableGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (2):

Zobrazit starší 30 dnů (2)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Bluetooth relé BTREL1
Modul Bluetooth relé BTREL1 s jedním výstupem umožňuje ovládání libovolných systémů pomocí bezdrátového rozhraní.
Skladem od 690 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007